Najstarsze kino świata kończy "kwarantannę". Kiedy otworzą szczecińskiego "Pioniera"?

2020-06-06 21:57 gk
Kino Pionier 1907
Autor: Grzegorz Kluczyński Kino Pionier 1907

To już druga wielka pandemia w historii najstarszego kina na świecie, czyli kina "Pionier" w Szczecinie. Podobnie jak sto lat temu przetrwało słynną "hiszpankę", tak teraz powraca po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem. Kiedy będziemy mogli wybrać się na pierwsze seanse?

Jak poinformowali przedstawiciele kina "Pionier" na Facebooku, będziemy musieli jeszcze trochę na ten moment poczekać. Pierwsze projekcje w najstarszym kinie na świecie odbędą się nie wcześniej niż 19 czerwca.

"Repertuar filmowy zostanie Państwu przedstawiony (na stronie internetowej Kina Pionier) odpowiednio wcześniej. Ze względu na obowiązujące ograniczenia prosimy o korzystanie z rezerwacji biletów wyłącznie poprzez naszą stronę internetową" - czytamy w komunikacie.

W kinie będzie obowiązywał reżim sanitarny, związany z liczbą osób, które mogą przebywać w sali kinowej, noszenia maseczek lub przyłbic czy dezynfekcji.

Szczecińskie kino "Pionier" to najstarsze, nieprzerwanie działające kino na świecie, wpisane do Księgi Rekordów Guinessa. Oficjalnie działa od 26 września 1909 roku, jednak znalezione zostały dokumenty potwierdzające jego jeszcze dłuższą historię - od 1907 roku.

Super Raport 5 VI (goście: Bortniczuk, Migalski)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ