Różnic jest mnóstwo!

Najnowsze zdjęcia Google Street View są już nieaktualne. Szczecin już tak nie wygląda!

2022-12-02 16:00

Popularna usługa Google, dzięki której, bez ruszania się z miejsca możemy zwiedzać nawet najdalsze zakątki świata zaktualizowała właśnie zdjęcia Szczecina. Wielu internautow, po wejściu w aplikację, może być bardzo zaskoczonych. Widok wielu miejsc jest już dawno nieaktualny, można wręcz powiedzieć, że "historyczny".

Czy to wynik jakiegoś błędu, że zdjęcia Szczecina w Google Street View nie odpowiadają rzeczywistości? Zdecydowanie nie. Wszystko jest skutkiem licznych zmian, jakie miały miejsce w przestrzeni miasta w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Liczne inwestycje - zarówno te już zakończone, jak i te, które rozpoczęły się całkiem niedawno, sprawiły, że krajobraz Szczecina uległ licznym zmianom. Między innymi zakończono budowę Węzła Łękno i rozpoczęto przebudowę śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego. Dużo zmian przyniosła też "torowa rewolucja".

Szczecin zmienił się w błyskawicznym tempie!

Charakterystyczny pojazd z logo Google i kamerą na dachu odwiedził Szczecin w połowie 2021 roku. Zdjęcia zrobione w tym okresie wymagały odpowiedniej obróbki, a co za tym idzie - czasu. Efekt można było poznać dopiero jesienią 2022 roku. W tym czasie w Szczecinie zmieniło się naprawdę dużo. Wiele zdjęć, które w usłudze Google Street View pojawiły się zupełnie niedawno i są określane jako najbardziej aktualne, w wielu przypadkach mają już wartość historyczną. Zupełnie inaczej wygląda obecnie zarówno centrum miasta jak i dzielnice, które są od niego oddalone. Wybraliśmy najciekawsze przykłady, które możecie zobaczyć w poniższej galerii. To prawdziwa "sentymentalna" podróż w całkiem nieodległą przeszłość!

Usługa Google Street View dostępna jest od 25 maja 2007 roku. Początkowo obejmowała tylko pięć amerykańskich miast: San Francisco, Las Vegas, Denver, Miami i Nowy Jork. W kolejnych miesiącach dołączyły kolejne miasta w USA, a w kolejnych latach miasta na innych kontynentach.

Pierwsze zdjęcia Google Street View ze Szczecina pojawiły się w 2011 roku. Pomimo aktualizacji zdjęć, dzięki specjalnej funkcji, archiwalne widoki wciąż są dostępne i można je porównać ze stanem obecnym.

Sonda
Korzystasz z Google Maps?
Jak "zarobić" na przejażdżce Szczecińskim Rowerem Miejskim?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają