Różnic jest mnóstwo!

Najnowsze zdjęcia Google Street View są już nieaktualne. Szczecin już tak nie wygląda!

2022-12-02 16:00

Popularna usługa Google, dzięki której, bez ruszania się z miejsca możemy zwiedzać nawet najdalsze zakątki świata zaktualizowała właśnie zdjęcia Szczecina. Wielu internautow, po wejściu w aplikację, może być bardzo zaskoczonych. Widok wielu miejsc jest już dawno nieaktualny, można wręcz powiedzieć, że "historyczny".

Czy to wynik jakiegoś błędu, że zdjęcia Szczecina w Google Street View nie odpowiadają rzeczywistości? Zdecydowanie nie. Wszystko jest skutkiem licznych zmian, jakie miały miejsce w przestrzeni miasta w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Liczne inwestycje - zarówno te już zakończone, jak i te, które rozpoczęły się całkiem niedawno, sprawiły, że krajobraz Szczecina uległ licznym zmianom. Między innymi zakończono budowę Węzła Łękno i rozpoczęto przebudowę śródmiejskiego odcinka al. Wojska Polskiego. Dużo zmian przyniosła też "torowa rewolucja".

Szczecin zmienił się w błyskawicznym tempie!

Charakterystyczny pojazd z logo Google i kamerą na dachu odwiedził Szczecin w połowie 2021 roku. Zdjęcia zrobione w tym okresie wymagały odpowiedniej obróbki, a co za tym idzie - czasu. Efekt można było poznać dopiero jesienią 2022 roku. W tym czasie w Szczecinie zmieniło się naprawdę dużo. Wiele zdjęć, które w usłudze Google Street View pojawiły się zupełnie niedawno i są określane jako najbardziej aktualne, w wielu przypadkach mają już wartość historyczną. Zupełnie inaczej wygląda obecnie zarówno centrum miasta jak i dzielnice, które są od niego oddalone. Wybraliśmy najciekawsze przykłady, które możecie zobaczyć w poniższej galerii. To prawdziwa "sentymentalna" podróż w całkiem nieodległą przeszłość!

Usługa Google Street View dostępna jest od 25 maja 2007 roku. Początkowo obejmowała tylko pięć amerykańskich miast: San Francisco, Las Vegas, Denver, Miami i Nowy Jork. W kolejnych miesiącach dołączyły kolejne miasta w USA, a w kolejnych latach miasta na innych kontynentach.

Pierwsze zdjęcia Google Street View ze Szczecina pojawiły się w 2011 roku. Pomimo aktualizacji zdjęć, dzięki specjalnej funkcji, archiwalne widoki wciąż są dostępne i można je porównać ze stanem obecnym.

Sonda
Korzystasz z Google Maps?
Jak "zarobić" na przejażdżce Szczecińskim Rowerem Miejskim?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany