Fryderyki 2022

i

Autor: mat. organizatora, Grzegorz Kluczyński

Najlepsza muzyka zabrzmi w Szczecinie. Kto wystąpi na "Fryderykach"? Gdzie oglądać?

2022-04-28 9:03

Szczecin po raz kolejny jest gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Już w najbliższy piątek, 29 kwietnia, w hali Netto Arena odbędzie się ceremonia wręczenia Fryderyków w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu, z udziałem największych gwiazd polskiej muzyki. Kogo zobaczymy podczas gali Fryderyków w Szczecinie? Gdzie będzie można obejrzeć Fryderyki 2022 na żywo?

22 kwietnia, w Operze na Zamku odbyła się Gala Muzyki Poważnej i koncert z udziałem najwybitniejszych polskich solistów i zespołów. Przed nami kolejna odsłona Fryderyków 2022, tym razem z udziałem gwiazd muzyki pop, które znamy z radia, telewizji i Internetu, a ich utwory trafiają na pierwsze miejsca list przebojów

Czytaj też: Jej przeboje nuciła cała Polska. Teraz szczecińska artystka powraca z nowym projektem. Będzie hit?

To już druga edycja Fryderyk Festiwal organizowana w Szczecinie. Galę wręczenia przyznawanych od niemal 30 lat nagród muzycznych uświetnią koncerty z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców. Kogo zobaczymy i usłyszymy podczas piątkowej gali? Zobacz w poniższej galerii.

Fryderyki 2022 - gdzie oglądać?

Gala wręczenia nagród muzycznych Fryderyki 2022 będzie transmitowana na żywo w telewizji. Wszyscy, którym nie udało się wybrać do Szczecina, żeby zobaczyć występy muzycznych gwiazd w hali Netto Arena, będą mogli zobaczyć koncert na antenie stacji TVN, w piątek, 29 kwietnia, o godz. 20:00.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Fryderyki - co to za nagrody?

Fryderyki to nagrody przyznawane przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1 700 artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa.

Zwycięzcy są wybierani w drugiej turze tajnego głosowania. Wówczas członkowie Akademii wskazują już tylko jedną pozycję w danej kategorii. W przypadku uzyskania tej samej liczby głosów przez dwie lub więcej nominowanych pozycji odpowiedniemu zwiększeniu ulega liczba zwycięzców.

Czytaj też: Niezapomniane hity lat 90. To były prawdziwe przeboje dyskotek! [GALERIA]

Sonda
Jakiej muzyki słuchasz?
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę
Nasi Partnerzy polecają