Jej przeboje nuciła cała Polska. Teraz szczecińska artystka powraca z nowym projektem. Będzie hit?

2022-01-21 23:30
ANIELI - Jaśniejąca
Autor: kadr z teledysku ANIELI - Jaśniejąca

Z zespołem Firebirds wyśpiewała jeden z największych przebojów lat 90. Piosenkę "Harry" zna chyba każdy fan muzyki rockowej. Teraz Joanna Prykowska powraca z zupełnie nowym projektem - ANIELI, w którym występuje z Pawłem Krawczykiem z grupy HEY. W piątek, 21 stycznia 2022 roku, światło dzienne ujrzał ich pierwszy singiel "Istniejąca", w którym gościnnie pojawiła się Katarzyna Nosowska.

Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90-tych. Paweł zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Aśki wyczekiwany przez wielu powrót po latach nieobecności, dla Pawła pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w Heyu.

Muzycznie ANIELI zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80tych i 90tych oraz artystów takich jak Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk a nawet Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z serialowego Twin Peaks.

Rozwiąż QUIZ. Artyści jednego przeboju. Te piosenki zna cały świat! Pamiętasz, kto je śpiewał?

„Jaśniejąca” – pierwszy singiel i zapowiedź albumu, który ukaże się w 2022 roku to przejmująca historia o przyjaźni, dziewczęcej, kobiecej, przesyconej fascynacją. To także znakomite dopełnienie historii z piosenki i z samego życia. Gościnnie usłyszymy w „Jaśniejącej” Kasię Nosowską, w życiu prywatnym żonę Pawła i bliską przyjaciółkę Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości.

W Szczecinie również powstał teledysk do utworu, ukazujący miasto będące świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek. W klipie możemy również zobaczyć wiele charakterystycznych szczecińskich miejsc, m.in. Filharmonię, Dźwigozaury, Most Brdowski czy mozaiki we wnętrzach kultowego "Pasztecika".

Czytaj też: Niezapomniane hity lat 90. To były prawdziwe przeboje dyskotek! [GALERIA]

A tak Joanna Prykowska prezentowała się w teledysku do piosenki "Harry", który w latach 90. szturmował szczyty list przebojów.

Jesteś pewien, że znasz polskie przeboje? Usunęliśmy jedno słowo. Wiesz jakie?

Pytanie 1 z 15
"Zawsze z Tobą chciałbym być. Przez całe lato. Zawsze z Tobą chciałbym być. ... mnie za to"
Ewa Wąsikowska VIDEOBLOG: Katarzyna Nosowska królową Instagrama, Karolina Szostak znowu tyje!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE