ANIELI - Jaśniejąca

i

Autor: kadr z teledysku ANIELI - Jaśniejąca

Jej przeboje nuciła cała Polska. Teraz szczecińska artystka powraca z nowym projektem. Będzie hit?

2022-01-21 23:30

Z zespołem Firebirds wyśpiewała jeden z największych przebojów lat 90. Piosenkę "Harry" zna chyba każdy fan muzyki rockowej. Teraz Joanna Prykowska powraca z zupełnie nowym projektem - ANIELI, w którym występuje z Pawłem Krawczykiem z grupy HEY. W piątek, 21 stycznia 2022 roku, światło dzienne ujrzał ich pierwszy singiel "Istniejąca", w którym gościnnie pojawiła się Katarzyna Nosowska.

Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej. Aśka rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90-tych. Paweł zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Aśki wyczekiwany przez wielu powrót po latach nieobecności, dla Pawła pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w Heyu.

Muzycznie ANIELI zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80tych i 90tych oraz artystów takich jak Sinead O’Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk a nawet Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z serialowego Twin Peaks.

Rozwiąż QUIZ. Artyści jednego przeboju. Te piosenki zna cały świat! Pamiętasz, kto je śpiewał?

„Jaśniejąca” – pierwszy singiel i zapowiedź albumu, który ukaże się w 2022 roku to przejmująca historia o przyjaźni, dziewczęcej, kobiecej, przesyconej fascynacją. To także znakomite dopełnienie historii z piosenki i z samego życia. Gościnnie usłyszymy w „Jaśniejącej” Kasię Nosowską, w życiu prywatnym żonę Pawła i bliską przyjaciółkę Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości.

W Szczecinie również powstał teledysk do utworu, ukazujący miasto będące świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek. W klipie możemy również zobaczyć wiele charakterystycznych szczecińskich miejsc, m.in. Filharmonię, Dźwigozaury, Most Brdowski czy mozaiki we wnętrzach kultowego "Pasztecika".

Czytaj też: Niezapomniane hity lat 90. To były prawdziwe przeboje dyskotek! [GALERIA]

A tak Joanna Prykowska prezentowała się w teledysku do piosenki "Harry", który w latach 90. szturmował szczyty list przebojów.

Jesteś pewien, że znasz polskie przeboje? Usunęliśmy jedno słowo. Wiesz jakie?

Pytanie 1 z 15
"Zawsze z Tobą chciałbym być. Przez całe lato. Zawsze z Tobą chciałbym być. ... mnie za to"
Ewa Wąsikowska VIDEOBLOG: Katarzyna Nosowska królową Instagrama, Karolina Szostak znowu tyje!