Kiermasz ogrodniczy Pamiętajcie o ogrodach

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach"

Na to wydarzenie czekają nie tylko ogrodnicy. Wały Chrobrego w Szczecinie zmieniły się w wielki ogród [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-05-14 18:20

Chociaż odbywa się dwa razy w roku, na to wydarzenie z niecierpliwością czekają nie tylko właściciele ogrodów ze Szczecina i okolic, ale także miłośnicy kwiatów i amatorzy dobrego jedzenia. Kiermasz ogrodniczy "Pamiętajcie o ogrodach" za każdym razem przyciąga na Wały Chrobrego prawdziwe tłumy. Podczas wiosennej edycji, właściciele przydomowych ogródków i działek, mogą zaopatrzyć się m.in. w sadzonki kwiatów, krzewów i drzew. Nie brakuje również atrakcji dla smakoszy.

Podczas wiosennej edycji kiermaszu, która odbywa się w weekend 14-15 maja, dużą popularnością cieszą się przede wszystkim sadzonki bylin i krzewów, a także drzewka owocowe i ozdobne trawy. Jest to również okazja do zakupu rzadkich i egzotycznych odmian roślin, których nie można znaleźć w zwykłych sklepach ogrodniczych. Właściciele mniejszych i większych ogrodów mogą zaopatrzyć się także w środki ochrony roślin, narzędzia i akcesoria ogrodnicze.

Czytaj też: Magda Gessler w Szczecinie. Ekipa "Kuchennych rewolucji" odwiedziła lokal w centrum miasta [ZDJĘCIA]

"Pamiętajcie o ogrodach". Kiermasz ogrodniczy w Szczecinie

Dla miłośników dobrej kuchni przygotowano "Wałówkę z przysmakami", czyli stoiska z regionalnymi wyrobami: wędlinami, pieczywem, winem, miodem oraz wieloma innymi.

Kiermasz "Pamiętajcie o ogrodach" odbywa się od wielu lat, niezmiennie w tym samym miejscu, czyli na Wałach Chrobrego. Miłośnicy roślin spotykają się tutaj dwa razy do roku - wiosną i jesienią.

Czytaj też: Ksiądz Izabela Sikora: "Pięknie, że się różnimy". Zobacz rozmowę z jedną z pierwszych kobiet-księży w Polsce [WIDEO]

Czy wiesz jak nazywa się ta roślina?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się ta roślina?
Monstera
Nasi Partnerzy polecają