Iluminacje 2023

Na jedną noc Szczecin zmienił się nie do poznania! Kolorowe iluminacje rozświetliły miasto

2023-08-15 8:38

Park Żeromskiego, urząd miasta, plac Solidarności, Ogrody Śródmieście oraz wiele innych miejsc w Szczecinie zyskało niecodzienną oprawę i rozbłysło kolorami i światłami. Nawet rowery miejskie zmieniły swoje oblicze. Wszystko to w ramach piątej już edycji wydarzenia Iluminacje Szczecin, które odbyło się w poniedziałkowy wieczór, 14 sierpnia.

Iluminacje to wydarzenie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców Szczecina. Na jeden wieczór miasto zmienia się nie do poznania, dzięki wyjątkowym instalacjom świetlnym, które nadają mu magicznego charakteru.

Iluminacje Szczecin 2023. Miasto rozbłysło tysiącami świateł

Podobnie jak rok temu, najwięcej atrakcji czekało na mieszkańców w Parku Żeromskiego, gdzie przygotowane zostały specjalne strefy światła i muzyki. Oświetlone w niecodzienny sposób parkowe alejki nabrały wyjątkowego, magicznego charakteru. Dla odwiedzających przygotowano również strefę gastronomiczną z foodtruckami.

Iluminacje Szczecin obfitowały również w dodatkowe atrakcje w przestrzeni miasta, przygotowane przez lokalnych artystów w ramach konkursu. Na fasadzie urzędu miasta można było zobaczyć kwietne iluminacje zainspirowane szczecińską florą, m.in. znanymi wszystkim krokusami i magnoliami. W Ogrodach Śródmieście zaprezentowano projekt świetlny dedykowany Wisławie Szymborskiej w setną rocznicę jej urodzin. Przy pomniku Marynarza w Alei Fontann pojawiły się efektowna iluminacje inspirowane morzem. Na placu Solidarności nowe życie zyskał stary szyld Zakładu Usług Żeglugowych, którego litery układały się w napis "Głód życia". Instalacja była zasilana specjalną huśtawką. W Alei Fontann można było podziwiać pływające magnolie. Z okazji wydarzenia podświetlono również "dźwigozaury" na Nabrzeżu Starówka i Teatr Letni im. Heleny Majdaniec.

Spacerom po mieście sprzyjała piękna, prawdziwie letnia pogoda. Było ciepło i bez opadów deszczu, co sprawiło, że zarówno Park Żeromskiego jak i ulice Szczecina zapełniły się mieszkańcami i turystami podziwiającymi efektowne instalacje świetlne.

Sonda
Czy często bierzesz udział w wydarzeniach plenerowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany