Serce pęka

Na 13-letniego Kubę wylał się gorący olej. Potworna tragedia w Świnoujściu

13-letni Kuba towarzyszył swojemu koledze, który sprzedawał frytki przy pomocy obwoźnej frytkownicy. W pewnym momencie poczuł potworny ból. Był on tak silny, że chłopiec szukał ukojenia, wskakując do morza. Okazało się, że na 13-latka wylał się gorący olej. Ciocia i wujek chłopca informują, że konieczny będzie przeszczep skóry. - Modlimy się o to, by u Kubusia nie doszło do choroby oparzeniowej - napisali na zrzutce bliscy Kuby.

Świnoujście: Gorący olej wylał się na 13-letniego Kubę

Jak udało nam się ustalić, w poniedziałek (17 lipca) po godzinie 16.00 przy wejściu nr 15 na plażę w Świnoujściu doszło do potwornego dramatu. Na 13-latka wylał się gorący olej. Do wypadku doszło, kiedy chłopiec towarzyszył swojemu koledze, sprzedającemu belgijskie frytki z obwoźnej frytkownicy. Dziecko siedziało odwrócone plecami do wózka. Silny podmuch wiatru przechylił frytkownicę i rozgrzany olej wylał się na 13-latka. Ten z bólu wskoczył do morza, aby tam szukać ukojenia. Na miejsce dotarł śmigłowiec LPR. Chłopca przetransportowano do szpitala. Jak się okazało, poszkodowanym w wypadku jest 13-letni Kuba. Bliscy przekazali najnowsze informacje o jego stanie zdrowia. Kubuś ma poparzenia ponad 30% ciała - części głowy, klatki piersiowej i pleców. Oparzenia są bardzo ciężkie - 3 i 4 stopnia!

- Niestety, przy tak rozległych ranach niezbędna jest ingerencja chirurgiczna - możliwe wycięcie martwicy, niezbędne będą przeszczepy skóry. Obecnie modlimy się o to, by u Kubusia nie doszło do choroby oparzeniowej. (...) Już dziś wiemy, że Kubuś będzie musiał mieć zapewnioną specjalistyczną, a tym samym bardzo kosztowną rehabilitację. Kubuś będzie musiał odwiedzać regularnie szpitale, ośrodki rehabilitacyjne, jeździć na liczne konsultacje i niestety operacje - czytamy w zrzutce zorganizowanej dla chłopca. Każdy może wesprzeć leczenie chłopca. Link do zrzutki znajduje się TUTAJ.

Agnieszka P. podpaliła męża?
Sonda
Czy wiesz, jak udzielić pierwszej pomocy poparzonej osobie?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany