Mnóstwo niebezpiecznych śmieci na terenie posesji. Szczecińscy policjanci zlikwidowali nielegalne składowisko [ZDJĘCIA]

2022-01-27 17:04
Nielegalne składowisko śmieci
Autor: mat. policji Nielegalne i niebezpieczne odpady znajdowały się na terenie jednej z posesji

Policjanci ze Szczecina zlikwidowali składowisko nielegalnych i niebezpiecznych dla środowiska odpadów, które znajdowało się na terenie jednej z posesji. Ich właścicielowi może grozić długa odsiadka.

Składowisko nielegalnych odpadów, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska, zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, podczas kontroli przeprowadzonej na jednej ze szczecińskich posesji. Właściciel składował na jej terenie m.in. kilkadziesiąt 200-litrowych beczek po oleju silnikowym i opony od pojazdów osobowych i ciężarowych. Zabezpieczone odpady uznane są za niebezpieczne i ujęte w katalogu odpadów, wynikającym z Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 roku.

Do ich przechowywania i składowania tego rodzaju odpadów wymagane jest pozwolenie. W przypadku braku dopełnienia wymaganych ustawą formalności, właściciel dopuszcza się przestępstwa, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Nielegalny hazard na szczecińskim Prawobrzeżu. Funkcjonariusze musieli rozwalić drzwi! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy segregujesz śmieci?
Nielegalne jaskinie hazardu na szczecińskim Prawobrzeżu. Funkcjonariusze musieli wejść siłą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE