Mieszkańcy otrzymali niepokojącego SMS-a. To się wydarzy tej nocy!

i

Autor: StockSnap / CC0 / pixabay.com Mieszkańcy otrzymali niepokojącego SMS-a. To się wydarzy tej nocy!

Ważne ostrzeżenie

Mieszkańcy otrzymali niepokojącego SMS-a z alertem RCB. To się wydarzy już tej nocy!

2023-10-03 20:10

Najbliższa noc będzie bardzo niespokojna. Wszystko z powodu załamania pogody, które przejdzie przez Pomorze Zachodnie. Dla całego regionu ogłoszono alerty meteorologiczne. Najgorzej będzie nad morzem.

W nocy z wtorku na środę (3-4 października), z zachodu będzie przemieszczał się bardzo aktywny front chłodny. Zrobi się zdecydowanie chłodniej, gdyż wraz z frontem napłynie powietrze polarnomorskie. To jednak nie jest najgorsza wiadomość. Nagłej zmianie pogody będzie towarzyszył silny, wręcz huraganowy wiatr o średniej prędkości 55 km/h, a w porywach nawet do 85 km/h. Jeszcze gorzej będzie nad samym morzem, gdzie prędkość wiatru wyniesie 60 km/h, a w porywach 95 km/h.

Do mieszkańców regionu rozesłane zostały SMS-y z alertem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, w którym czytamy, żeby m.in. unikać otwartych przestrzeni i zabezpieczyć dobytek.

Sytuacja powinna ulec poprawie już nad ranem, jednak załamanie pogody sprawi, że kolejne dni będą już zdecydowanie chłodniejsze. Temperatura nie przekroczy 15-17 stopni.

QUIZ. Znasz się na pogodzie? Co to są hektopaskale? Zgarnij komplet i zapewnij sobie pogodę ducha

Pytanie 1 z 10
W jakim kierunku wieje halny?
Jelenie na rykowisku. Głośny ryk robi wrażenie!
Nasi Partnerzy polecają