Międzyzdroje. Atak śmiertelnej bakterii w Bałtyku! 30-latek na OIOM-ie

i

Autor: CDC/James Gathany (PHIL #7815)/CDC Public Health Image Library/domena publiczna; Pit1233/domena publiczna - oba Wikimedia Commons Atak śmiertelnej bakterii w Bałtyku w Międzyzdrojach. Według nieoficjalnych informacji zakażony Vibrio vulnificus 30-latek trafił na OIOM szpitala w Szczecinie (na zdj. po prawej plaża w Międzyzdrojach)

Międzyzdroje. Atak śmiertelnej bakterii w Bałtyku! 30-latek na OIOM-ie

2021-09-21 16:31

Atak śmiertelnej bakterii w Bałtyku w Międzyzdrojach. Według nieoficjalnych informacji zakażony Vibrio vulnificus 30-latek został zabrany karetką pogotowia do szpitala w Świnoujściu, skąd przetransportowano go następnie na OIOM szpitala w Szczecinie. Śmiertelna bakteria z Bałtyku jest mięsożerna i zaczęła "zjadać" mięśnie mieszkańca Międzyzdrojów.

Międzyzdroje. Atak śmiertelnej bakterii w Bałtyku! 30-latek na OIOM-ie

Jak nieoficjalnie informuje iswinoujscie.pl, śmiertelna bakteria zaatakowała 30-latka w Bałtyku w Międzyzdrojach. Do zdarzenia miało dojść na początku minionego tygodnia, gdy mężczyzna zaczął się uskarżać na bardzo silny ból nogi, która spuchła w okolicach uda. Mieszkaniec Międzyzdrojów wezwał karetkę pogotowia, ale że żadna nie była wolna, przyjechał po niego ambulans ze Świnoujścia, który zabrał go do tamtejszego szpitala. Jego stan jednak stale się pogarszał, dlatego przetransportowano go na OIOM szpitala w Szczecinie. Śmiertelna bakteria z Bałtyku miała zjadać mięśnie mężczyzny, zostawiając w jego nodze sam płyn.

Międzyzdroje. Atak śmiertelnej bakterii w Bałtyku! To Vibrio vulnificus

Jak informuje iswinoujscie.pl, śmiertelna bakteria z Bałtyku, która zaatakowała 30-latka z Międzyzdrojów, to Vibrio vulnificus. Należy do przecinkowców i choć preferuje klimat tropikalny lub subtropikalny, można ją również spotkać w Bałtyku. Od 2003 r. z powodu tej bakterii zmarło 8 osób - wszystkie zaraziły się nad niemieckim wybrzeżem - w tym cztery zgony odnotowano w 2019 r. W tym roku patogen Vibrio vulnificus po raz pierwszy wykryto nad Bałtykiem w Polsce. Można się nim zarazić, jedząc surowe bądź niedogotowane owoce morza, wchodząc w kontakt ze skorupiakiem, na którym pasożytuje śmiertelna bakteria, lub w czasie kąpieli przez otwartą ranę.

Czytaj też: Potężne wichury przejdą przez tę część Polski! Znamy dokładną datę. Uważajcie na siebie

Czytaj też: "Królowe Życia": Arek Kocik trzyma TO w akwarium! To niezwykle rzadki gatunek

Sztorm na Bałtyku. Jak wygląda sytuacja na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany