Miasto zaprasza rodziców sześciolatków na czat

2016-02-25 12:51 Grzegorz Kluczyński
Czat dla rodziców 6-latków
Autor: UM Szczecin Czat dla rodziców 6-latków

Miasto zaprasza rodziców, którzy stoją przed wyborem ścieżki edukacyjnej swojego sześcioletniego dziecka na czat, który odbędzie się w ramach kampanii "Mały uczeń PIERWSZA KLASA".  

Czat odbędzie się już w najbliższy wtorek, 1 marca. Na pytania rodziców odpowiadać będzie Lidia Rogaś, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin. Rozmowa ma pomóc zdecydować czy dziecko poślemy do szkoły podstawowej czy do przedszkola. Miasto przekonuje, by wybrać jednak podstawówkę.

Chociaż do czatu pozostał jeszcze prawie tydzień, urzędnicy zachęcają, aby już teraz rodzice wysyłali nurtujące ich pytania. Można to zrobić za pomocą specjalnego formularza, znajdującego się na stronie urzędu.

Czat rozpocznie się o godzinie 13.00. Będzie można go śledzić na bieżąco w serwisie 6latki.szczecin.pl i na portalu szczecin.pl. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące kampanii.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu magistrat przeprowadził ankiety wśród rodziców w celu zbadania ich  preferencji co do ścieżki edukacyjnej ich dzieci. Wynika z niej, że 60 procent rodziców zdecyduje się na szkołę. Miasto chce tę liczbę jeszcze zwiększyć.

Przeczytaj również: W Szczecinie zestarzejesz się o kilkadziesiąt lat w kilka minut! [WIDEO]