Zlikwidowane magazyny podróbek pod Łobzem

i

Autor: Krajowa Administracja Skarbowa Zlikwidowane magazyny podróbek pod Łobzem

Miały być markowe, okazały się podróbkami. "Nalot" celników i policji na magazyny pod Łobzem [ZDJĘCIA]

2022-05-09 9:00

Na pierwszy rzut oka do złudzenia przypominały produkty znanych marek. Okazało się jednak, że były to tanie podróbki. Setki butów, akcesoriów i perfum zostało zabezpieczonych przez celników i policjantów, a ich właściciele muszą teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Grozi im nawet do kilku lat za więziennymi kratami.

Magazyny z podrabianymi produktami znanych marek znajdowały się w jednej z wiosek pod Łobzem (woj. zachodniopomorskie). Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Komendy Powiatowej Policji w Łobzie znaleźli w nich ogromne ilości podrabianych perfum, galanterii skórzanej i obuwia z logotypami topowych marek.

Podczas przeszukania ujawniono i zabezpieczono podrobione towary różnych marek:

  • 408 par butów sportowych,
  • 358 szt. pasków do spodni,
  • 146 szt. zegarków,
  • 31359 szt. perfum,
  • 20 opakowań do perfum.

Zabezpieczono również telefon komórkowy odręczne zapiski.

Czytaj też: Bezdomny chciał skoczyć z mostu. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

- Podrabiane produkty niestety cieszą się dużą popularnością wśród nabywców - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - To z kolei stwarza doskonałą okazję oszustów, by wzbogacić się kosztem znanej marki. Ochronę interesów producentów oryginalnych towarów dają przepisy ustawy Prawo własności przemysłowej. Jednym z zdań Krajowej Administracji Skarbowej jest ujawnianie podrabianych produktów.

Warto podkreślić, że odpowiedzialność karną za sprzedaż podróbek ponoszą nie tylko ci co je produkują, ale też sprzedawcy i pośrednicy. Za sprzedaż podróbek grozi nie tylko odpowiedzialność cywilna, ale i karna. Odpowiedzialność karna za sprzedaż podróbek w stosunku do wszystkich tych osób wiąże się z karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. Surowsze kary przewidziano dla osób, które z takiego przestępstwa uczyniły sobie stałe źródło dochodu albo popełniły je w odniesieniu do towaru o znacznej wartości. Wówczas grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat. dotyczy tylko umyślnego popełnienia czynu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Łobzie.

Czytaj też: Niecodzienny widok w centrum Świnoujścia. Mała foczka wygrzewała się na nabrzeżu [ZDJĘCIA, WIDEO]

QUIZ. Pokazujemy tylko logo znanej firmy! Rozpoznasz ją?

Pytanie 1 z 10
To logo należy do firmy...
To logo należy do firmy...
Szturm na jaskinie hazardu. Trzy punkty w Szczecinie zamknięte