Yellow box na skrzyżowaniu ulic Matejki i Bazarowej w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Miał być dziś, będzie po weekendzie. "Yellow box" na Matejki z opóźnieniem

2019-09-06 10:59

Kierowcy, którzy dzisiejszego poranka spodziewali się zmian na skrzyżowaniu ulic Matejki i Małopolskiej, mogli poczuć się nieco rozczarowani. "Yellow box", który w nocy miał powstać w tym miejscu, nie pojawił się.

- Ze względu na warunki atmosferyczne yellow box na skrzyżowaniu ul. Matejki z ul. Małopolską nie został wykonany. Przewidywany termin prac to noc z niedzieli na poniedziałek - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

Oznacza to, że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, z nowego rozwiązania powinniśmy skorzystać już od poniedziałkowego poranka.

Yellow box

i

Autor: UM Szczecin

"Yellow boxy" mają na celu upłynnić ruch na skrzyżowaniach, które korkują się często z winy samych kierowców, którzy, mimo iż nie mają możliwości ich opuścić, wjeżdżają na skrzyżowanie, pozostają w jego obrębie i blokują przejazd innym.

Oznaczone na żółto pola są z powodzeniem stosowane m.in. w Londynie. Kara za zatrzymanie się na żółtym polu to nawet 50 funtów. W Szczecinie zostały one wprowadzone pilotażowo na placu Kościuszki oraz skrzyżowaniach: ul. Europejskiej z ul. Dworską, ul. Matejki z ul. Bazarową oraz ul. Wierzbowej z ul. Reczańską.