Mateusz Damięcki wspiera projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wraz z żoną nagrał poruszający film

i

Autor: Facebook / Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Mateusz Damięcki wspiera projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wraz z żoną nagrał poruszający film

Aktor zachęca do głosowania

Mateusz Damięcki wspiera projekt Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wraz z żoną nagrał poruszający film

2022-12-05 16:27

Od tygodnia trwa głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Autorzy projektów prześcigają się w sposobach na promocję swoich pomysłów. Do głosowania na jeden z projektów zachęca znany aktor. Mateusz Damięcki wraz z żoną apelują o wsparcie dla projektu, który bardzo ich poruszył. Chodzi o stworzenie Wspólnego Domu Hospicyjnego.

Mateusz Damięcki wraz z żoną Pauliną Andrzejewską nagrali krótki film, w którym zachęcają do oddania głosu na jeden z projektów ogólnomiejskich. Dotyczy on stworzenia Wspólnego Domu Hospicyjnego w willi mieszczącej się przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Projekt ma umożliwić mieszkańcom dostęp do nieodpłatnej opieki paliatywno-hospicyjnej i psychologicznej.

- To od Waszych głosów zależy, czy ten projekt powstanie w Szczecinie, czy nie powstanie - mówi aktor.

Udział popularnego aktora, znanego m.in. z serialu "Na dobre i na złe" czy takich filmów jak "Furioza" czy "Kochaj i tańcz" nie jest przypadkowy. Żona Mateusza Damięckiego jest rodowitą szczecinianką. Paulina Andrzejewska jest cenioną choreografką, tancerką i psycholożką, pełni również funkcję wiceprezeski Fundacji Balet.

Mateusz Damięcki nie jest jedyną znaną osobą, która wspiera projekt stworzenia Wspólnego Domu Hospicyjnego w ramach SBO. Swoje apele w sieci zamieścili również m.in. były piłkarz Radosław Majdan, finalista The Voice of Poland Łukasz Drapała i Przemysław Kazaniecki z zespołu Tragarze.

Głosowanie w tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczęło się 29 listopada i potrwa do 13 grudnia. Mieszkańcy mogą wybierać spośród ponad 150 projektów. Łączna pula tegorocznej edycji SBO to 17,5 mln zł.

Sonda
Czy zgłaszałeś kiedyś projekt do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego?
Teraz każdy może zostać Szefem Wszystkich Szefów! Pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina odsłonięty