Ofiary "torowej rewolucji"

Masakra drzew na szczecińskich Pomorzanach. Wycięli całe szpalery

2023-02-07 9:19

Ten widok chwyta za serce nie tylko miłośników przyrody. Okazałe drzewa rosnące wzdłuż alei Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie właśnie przeszły do historii. Pod topór poszły całe szpalery. Wszystko w związku z planowaną inwestycją drogową.

W ostatnich dniach zostało wyciętych kilkanaście drzew w rejonie skrzyżowania z ul. Frysztacką i przy szpitalu. Wśród nich było m.in. kilka okazałych kasztanowców. Wycinka spowodowała, że krajobraz al. Powstańców Wielkopolskich bardzo się zmienił. To jednak dopiero początek.

Masowa wycinka drzew na szczecińskich Pomorzanach

Przyczyną wycinki drzew jest tzw. "torowa rewolucja", która od kilku lat trwa w Szczecinie. Nasadzenia kolidują z projektem przebudowy układu drogowego. Inwestycja w tej części miasta obejmuje m.in. modernizację ulic: Kolumba, Chmielewskiego, al. Powstańców Wielkopolskich i pętli na Pomorzanach. Oprócz przebudowy torowisk tramwajowych planowany jest również remont jezdni, chodników i przystanków komunikacji miejskiej. Powstaną również drogi dla rowerów.

Luty jest ostatnim miesiącem, w którym można dokonywać wycinanki drzew, gdyż w marcu rozpoczyna się okres lęgowy ptaków, co uniemożliwia tego typu działania.

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany