Wszyscy spisali się na medal!

Małej Karolince bardzo spieszyło się na świat. Zdrowa dziewczynka urodziła się w karetce

Mimo, iż ratownicy medyczni bardzo spieszyli się, by zdążyć na czas do szpitala, maleństwu tak bardzo spieszyło się na świat, że postanowiła nie czekać na finał podróży i przyszła na świat w karetce. Pracownicy pyrzyckiego pogotowia ratunkowego i świeżo upieczona mama stanęli na wysokości zadania i na pokładzie ambulansu powitali zdrową dziewczynkę.

Do niecodziennej interwencji doszło w miniony czwartek, 5 stycznia. Ratownicy medyczni z Pyrzyc wieźli do szpitala w Szczecinie Zdrojach rodzącą kobietę. Dziecku jednak tak bardzo zależało na jak najszybszym pojawieniu się na świecie, że trzeba było przyjąć poród w karetce. O godz. 17:50, w Kozielicach, pani Jowita urodziła zdrową dziewczynkę.

- Poród przebiegł bez komplikacji - mówi "Super Expressowi" Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Dziewczynka otrzymała 10 punktów w skali Apgar.

Szczęśliwa mama i jej mała córeczka czują się dobrze. Dziewczynka ma otrzymać imię Karolina.

To już czwarte dziecko pani Jowity. Ciekawostką jest fakt, że w 2021 roku również niewiele brakowało, by powitała swoje dziecko w karetce. Poród zaczął się na pokładzie ambulansu, jednak udało się w porę dotrzeć do szpitala w Stargardzie i tam, już na oddziale ginekologiczno-położniczym urodzić potomka.

Sonda
Czy byłaś/eś świadkiem porodu w nietypowym miejscu?
Jak przygotować plan porodu?