Makabra pod Dobrą. Leśnicy znaleźli ciało 50-latka. To było zabójstwo

i

Autor: Rudolf Jakkel / CC0 / pexels.com, gk Makabra pod Dobrą. Leśnicy znaleźli ciało 50-latka. To było zabójstwo

Sprawca zatrzymany

Makabra pod Dobrą. Leśnicy znaleźli ciało 50-latka. To było zabójstwo

2024-02-27 17:13

Makabrycznego pod odkrycia dokonali leśnicy, którzy w kompleksie leśnym w kompleksie leśnym pod Dobrą (woj. zachodniopomorskie) natknęli się na ciało mężczyzny. Szybko wyszło na jaw, że zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych czy wskutek nieszczęśliwego wypadku. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który przyznał się do zabójstwa.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w piątek, 23 lutego. Około południa w kompleksie leśnym w rejonie Dobrej, znaleziono ciało mężczyzny.

- Znaleźli go pracownicy leśni - mówi "Super Expressowi" st. sierż. Szymon Martola z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie. - Zmarłym jest 50-letni mieszkaniec pobliskiej wsi.

Zgon nie nastąpił z przyczyn naturalnych. Według nieoficjalnych informacji, zmarły mężczyzna miał rany głowy i twarzy. Wszystko wskazywało, że doszło do zabójstwa.

Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu znalezienie sprawcy.

- Dzięki intensywnym działaniom policji, jeszcze tego samego dnia udało się ustalić i zatrzymać 28-letniego mężczyznę - dodaje st. sierż. Szymon Martola. - Został zatrzymany przez patrol na drodze powiatowej.

28-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za zabójstwo grozi dożywocie. A wiesz, ile można dostać za inne przestępstwa?

Pytanie 1 z 12
Jaka kara więzienia grozi za kradzież w włamaniem?
Nożownik z Marianowa stanął przed sądem