Lekarz znęcał się nad pacjentem na SOR. Trafił do aresztu

i

Autor: Google Earth, 4711018 / CC0 / pixabay.com Lekarz znęcał się nad pacjentem na SOR. Trafił do aresztu

Horror w szpitalu

Lekarz znęcał się nad pacjentem na SOR. Trafił do aresztu

Lekarz ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gryficach trafił na dwa miesiące do aresztu. Mężczyzna jest podejrzany o fizyczne znęcanie się nad pacjentem. Zarzuty usłyszał również ratownik medyczny.

Sprawa wyszła na jaw po reportażu w programie "Interwencja" wyemitowanym w ubiegłym tygodniu na antenie telewizji Polsat. Na nagraniu, które trafiło do reporterów programu widać jak lekarz kilka razy uderzył pacjenta w twarz. Zdarzeniu przyglądał się ratownik medyczny. Do dramatycznych zdarzeń doszło w grudniu 2022 roku na SOR gryfickiego szpitala. Poszkodowany został pacjent, który trafił do placówki z podejrzeniem udaru.

- Lekarz usłyszał zarzut, iż będąc odpowiedzialny za zapewnienie opieki nad pacjentem, znęcał się fizycznie nad pokrzywdzonym, nieporadnym ze względu na swój wiek oraz stan zdrowia poprzez zadawanie mu rękoma uderzeń - mówi prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Naraził przez to pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura złożyła wniosek o areszt dla lekarza. Sąd się do niego przychylił. Lekarz spędzi w areszcie najbliższe dwa miesiące. Za znęcanie się nad pacjentem grozi mu do 8 lat więzienia.

Ratownik medyczny, który był świadkiem zdarzenia, również usłyszał zarzuty.

- Nie udzielił mu pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie, bądź też innych osób, na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - dodaje rzeczniczka prokuratury.

Za nieudzielenie pomocy grozi mu do 3 lat więzienia. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz wykonania zawodu ratownika medycznego na czas trwania postępowania.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?
Dwóch policjantów w szpitalu. Szalony pościg w Lubuskiem
Nasi Partnerzy polecają