Koronawirus. Zachodniopomorskie przyjmie pacjentów z innego województwa? JASNA deklaracja wojewody

i

Autor: MAREK KUDELSKI /SUPER EXPRESS Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zadeklarował gotowość do przyjęcia pacjentów zakażonych koronawirusem z Wielkopolski.

Koronawirus. Zachodniopomorskie przyjmie pacjentów z innego województwa? JASNA deklaracja wojewody

2021-04-07 16:57

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki zabrał głos w sprawie relokacji z sąsiedniego województwa pacjentów zakażonych koronawirusem. W rozmowie z Polską Agencją Prasową szef urzędu wojewódzkiego przyznał, że na razie nie otrzymał sygnału o konieczności przyjęcia pacjentów z Wielkopolski, jednak województwo zachodniopomorskie jest gotowe na udzielenie pomocy, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba.

Deklaracja wojewody w sprawie relokacji pacjentów

Relokacja pacjentów zakażonych koronawirusem jest pomysłem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na poradzenie sobie z przepełnieniem szpitali w niektórych regionach. Relokacja ma polegać na przewożeniu pacjentów do sąsiednich województw, w których liczba osób hospitalizowanych ze względu na infekcję SARS-CoV-2 jest mniejsza. Województwo zachodniopomorskie miałoby przyjąć chorych z Wielkopolski. Głos w tej sprawie zabrała wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. W rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznał on, że na razie nie otrzymał sygnału o konieczności udzielenia pomocy sąsiedniemu województwu, jednak gdy taka konieczność zajdzie, to województwo zachodniopomorskie jest gotowe pomóc Wielkopolsce.

PRZECZYTAJ: Koronawirus w Zachodniopomorskiem: Ponad 700 nowych zakażeń [RAPORT, 07.04.2021]

- Mamy odpowiedni bufor bezpieczeństwa, a to powoduje, że jeżeli będzie taka potrzeba ze strony województwa wielkopolskiego, będziemy skłonni pomóc. Gdybym miał odpowiadać dzisiaj, to oczywiście takiej pomocy możemy udzielić - powiedział w rozmowie z PAP Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski. Obecnie w zachodniopomorskich szpitalach jest 1768 łóżek dla pacjentów covidowych, z czego 1284 są zajęte. W województwie jest także 157 respiratorów, 111 pozostaje zajętych. Zbigniew Bogucki odniósł się również do możliwości uruchomienia szpitala tymczasowego w szczecińskiej Netto Arenie. Zdaniem wojewody obiekt pozostaje w rezerwie i na razie nie ma powodu, by uruchamiać w nim lecznicę, zwłaszcza że w Netto Arenie jest zlokalizowany punkt szczepień masowych. 

ZOBACZ: Zachodniopomorskie: Rozpoczął się "sezon" na wypalanie traw. Leśnicy apelują o rozsądek

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany