Granica polsko-niemiecka

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Koronawirus w Szczecinie. Miasto chce otwarcia przejścia granicznego w Lubieszynie

2020-03-19 9:36

"TAK dla przejścia granicznego w Lubieszynie" - mówią zarówno mieszkańcy jak i władze Szczecina. Ogromne kolejki na przejściach granicznych spowodowały liczne utrudnienia, z powodu których najbardziej cierpią ci, którzy muszą je przekraczać codziennie, m.in. pokonując drogę do i z pracy.

Na terenach przygranicznych w Zachodniopomorskiem mieszka wiele osób, które mieszkają i pracują po obu stronach granicy i niemal każdego dnia spędzają w kolejkach wiele godzin. Osoby mieszkające np. w niemieckim Loecknitz i pracujące w Szczecinie, mają ogromny problem z poruszaniem się między miejscem zamieszkania i miejscem pracy, zwłaszcza, że przejście graniczne w Lubieszynie, z którego dotychczas korzystali, zostało zamknięte i muszą teraz przekraczać granicę w Kołbaskowie, gdzie korki sięgają kilku kilometrów, a czas oczekiwania na wjazd do Polski to nawet 8 godzin.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

W związku z dużymi zatorami, jakie tworzą się w strategicznych punktach na granicy polsko-niemieckiej prezydent Szczecina wystosował pismo do wojewody zachodniopomorskiego z apelem o otwarcie przejścia granicznego dla małego ruchu w Lubieszynie. Czy wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, przekonamy się najprawdopodobniej w najbliższym czasie. Przypomnijmy, z powodu podobnych utrudnień w małym ruchu granicznym, uruchomiono kilka dodatkowych przejść i rozszerzono zakres działających.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Gwiazdor „Gogglebox" pokazuje jak spędza czas w domu