Szpital przy ul. Arkońskiej

i

Autor: DOMIN

Koronawirus w Szczecinie. DRAMATYCZNY apel szpitala zakaźnego! Potrzeby są OGROMNE!

2020-03-23 15:23

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa sprawia, że placówki medyczne borykają się z coraz większymi problemami. Kłopoty mają szpitale przy ul. Unii Lubelskiej i na Pomorzanach, a także szpital wojewódzki przy ul. Arkońskiej, który został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny.

To właśnie do placówki przy ul. Arkońskiej trafiają i trafiać będą wszyscy pacjenci z podejrzeniem koronawirusa, a następnie to tu będą oni hospitalizowani w przypadku pozytywnego wyniku i konieczności otrzymania profesjonalnej opieki medycznej.

- Szpital posiada ponad 900 łóżek i najwspanialszy na świecie zespół, który z wielką determinacją i oddaniem realizuje misję opieki nad pacjentami Województwa Zachodniopomorskiego - mówi Mateusz Iżakowski, rzecznik placówki.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

W konfrontacji z dużą liczbą zakażonych pacjentów, których można spodziewać się w najbliższym czasie, te dwa gigantyczne filary mogą okazać się jednak niewystarczające. Szpital potrzebuje dużo materiałów, środków i sprzętu.

- W tej chwili liczy się dla nas każda złotówka - dodaje Mateusz Iżakowski. - Najbardziej potrzebujemy środków ochrony sobistej (maseczki, kombinezony, okulary ochronne i płyny do dezynfekcji). Tych elementów nasz personel medyczny zużywa bardzo dużo, a przewidujemy, że największa fala pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, oraz tych którzy zachorują dopiero przed nami. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc finansową jak i materialną.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

Placówkę można wesprzeć, przekazując wpłaty z tytułem “darowizna” na numer konta: Bank PEKAO S.A. 90 1240 6292 1111 0010 7358 5182.

Express Biedrzyckiej - Gość: gen. dr Grzegorz Gierelak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE