Szpital

i

Autor: geralt / CC0 / pixabay.com

Koronawirus w Polsce: Będzie szpital polowy w Zachodniopomorskiem?

2020-10-19 12:36

Epidemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi, a w szpitalach powoli zaczyna brakować miejsc dla pacjentów z COVID-19. W związku z tym w Polsce ma powstać kilka szpitali polowych, pierwszy planowany jest w Warszawie. Czy wkrótce podobne miejsce powstanie w Zachodniopomorskiem?

Pierwszy w Polsce szpital polowy dla pacjentów z koronawirusem powstanie na Stadionie Narodowym w Warszawie. W związku z coraz trudniejszą sytuacją w wielu szpitalach, rodzi się pytanie czy takie miejsca powstaną również w innych częściach kraju i czy jedno z nich znajdzie się również w województwie zachodniopomorskim.

- W kwestii szpitala tymczasowego rozważane są różne opcje i warianty przy uwzględnieniu aktualnej liczby osób hospitalizowanych - informuje Agnieszka Muchla-Łagosz, rzeczniczka prasowa wojewody zachodniopomorskiego.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim.

Obecnie w całym województwie zachodniopomorskim, na 456 dostępnych łóżek przeznaczonych dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, zajętych jest 227. Jeżeli chodzi o dostępność respiratorów, na 31 zajętych jest 26.

Według danych z 19 października liczba zarażonych w województwie zachodniopomorskim wynosi obecnie 4758. Z powodu koronawirusa w naszym regionie zmarło już 47 osób. Do zdrowia powróciły już 1822 osoby.

Sonda
Co sądzisz o nowych obostrzeniach?

Szpitale polowe dla pacjentów z COVID-19 w Polsce

Horror w stolicy. Załogi pogotowia czekają pod SOR kilka godzina na przyjęcie do szpitala