Kończy się remont dworca Szczecin Główny. Jak wygląda na miesiąc przed otwarciem? [GALERIA ZDJĘĆ]

2016-02-27 11:50 Grzegorz Kluczyński

Pierwszy etap przebudowy dworca PKP Szczecin Główny miał się zakończyć w grudniu ubiegłego roku. Niestety nie udało się zakończyć inwestycji w terminie. Według ostatnich zapewnień ze strony kolei, obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie marca i kwietnia. Jak wygląda na miesiąc przed planowanym otwarciem? Zobaczcie naszą galerię zdjęć!

Chociaż do planowanego zakończenia inwestycji pozostał miesiąc, w wielu miejscach dworzec wciąż wygląda jak plac budowy. Trwają prace adaptacyjne w zmodernizowanym budynku, w którym mieścić będą się kasy biletowe, poczekalnia i punkty handlowo-gastronomiczne. Wciąż trwają prace na nowej kładce i przy ceglanym budynku, dotychczas zajmowanym przez pocztę. Czy budowlańcy uporają się z zadaniem w terminie? A może dojdzie do kolejnych opóźnień? Przekonamy się już niebawem.

Kończący się właśnie remont to tylko pierwszy etap przebudowy. Kolejny ma ruszyć w trzecim kwartale tego roku i objąć swoim zasięgiem m.in. perony 2 i 3 oraz starą kładkę dla pieszych.

Przeczytaj również: Szczecinianie robią zrzutkę na rzeźbę Sediny. Kolejna szansa na odbudowę symbolu miasta [ZDJĘCIA, WIDEO]

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE