Zwierze było skrajnie wycieńczone

Koń omal nie utopił się w błocie. Na pomoc ruszyli strażacy. O włos od tragedii pod Szczecinem

Niewiele brakowało, by uwięzione w śmiertelnej pułapce bezbronne zwierzę, straciło życie w okrutnych męczarniach. Koń, który ugrzązł w błocie, omal się nie utopił. Na pomoc ruszyli strażacy. Akcja ratunkowa nie należała do najłatwiejszych, jednak zakończyła się sukcesem. Zwierzę zostało uwolnione z pułapki.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 1 listopada w miejscowości Łęgi pod Szczecinem. Około godz. 14:00 strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące konia, który zapadł się w błocie. Zwierze nie mogło się samodzielnie uwolnić z pułapki. Z każdą chwilą sytuacja była coraz gorsza.

- Z błota wystawała tylko głowa i grzywa - tłumaczy brygadier Piotr Tuzimek z PSP w Policach. - Koń był na skraju wytrzymałości.

Na miejsce zdarzenia przyjechali strażacy ochotnicy z OSP w Dobrej i Tanowie. Towarzyszyła im również kobieta, która dzięki doświadczeniu w pracy z końmi, dysponowała odpowiednim sprzętem, który mógł pomóc w jego uwolnieniu.

- Strażacy musieli go odkopać, żeby podłożyć pasy - dodaje Piotr Tuzimek - Dziewięć osób wyciągało konia z błota siłą własnych rąk.

Po trwającej blisko trzy godziny akcji, udało się uwolnić zwierzę. Koń był skrajnie wycieńczony, nie był nawet w stanie ustać o własnych siłach. Uratowane zwierze trafiło do właściciela, który wezwał weterynarza.

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Niecodzienna interwencja szczecineckiej policji.Koń na gigancie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają