Wkrótce stanie przed sądem

Kolekcjoner pokryw śmietnikowych w rękach policji. Zniszczył kilkadziesiąt kubłów w centrum Szczecina

2023-02-06 9:15

Mieszkańcy Szczecina nie nacieszyli się długo efektem przebudowy reprezentacyjnej al. Jana Pawła II. I nie chodzi o liczne poprawki prac brukarskich, lecz o... śmietniki. Krótko po oddaniu inwestycji do użytku, z nowych koszy na śmieci, w tajemniczych okolicznościach zniknęły pokrywy. Do podobnych zdarzeń doszło również w innych punktach miasta. Policjantom udało się namierzyć "kolekcjonera" metalowych elementów. 53-latek już usłyszał zarzuty i wkrótce odpowie przed sądem.

Do niecodziennych kradzieży doszło w drugiej połowie 2022 roku przede wszystkim na al. Jana Pawła II, dosłownie pod oknami komisariatu, gdzie na odcinku od pl. Grunwaldzkiego do urzędu miasta zniknęło ponad 50 pokryw śmietnikowych.

"Funkcjonariusze na początku skupili swoją uwagę na kradzieżach dokonanych w jednym miejscu, w toku przeprowadzonych przez nich czynności ustalili, że do takich czynów dochodziło także w innych częściach Szczecina. Połączyli wszystkie te fakty i zatrzymali sprawcę" - informuje szczecińska policja.

Sprawcą okazał się 53-letni mieszkaniec Szczecina, który podobnych czynów dopuścił się również w rejonie ul. Arkońskiej czy al. Wojska Polskiego. W ten sposób przywłaszczył sobie ponad 90 metalowych elementów.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież, zgodnie z kodeksem karnym, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Wandale zniszczyli historyczny mural na szczecińskich Pomorzanach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany