Nauka jazdy

i

Autor: Grzegorz Piepke

Kłopotliwe rondo spędza sen z powiek przyszłym kierowcom

2016-05-27 10:13

"Kto tu wymyślił rondo?" - takie pytanie często zadają kandydaci na kierowców, którzy wyjeżdżają na egzamin z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Golisza. Czy nowa organizacja ruchu pomaga czy utrudnia zdanie praktycznego testu na kierowcę?  

Tydzień temu na skrzyżowaniu na ul. Golisza wprowadzono ruch okrężny. Okazało się, że zmiany miały ogromny wpływ na statystyki zdawalności egzaminów na prawo jazdy. Tylko we wtorek kilkunastu kierowców oblało egzamin właśnie w tym miejscu, chociaż nowe rozwiązanie miało im ułatwić włączenie się do ruchu.

- Był to kłopot dla zdających, żeby w ogóle włączyć się do ruchu. Po pierwsze, jest pod górkę, po drugie, samochody jechały bardzo szybko - mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie, Cezary Tkaczyk. - Ten ruch okrężny w pewnym sensie porządkuje sytuację, natomiast jest jeden problem z oznakowaniem, ale to już leży w gestii urzędu miasta.

Być może kłopoty zdających to wynik jazdy "na pamięć". Warto więc podczas ostatnich jazd próbnych przed egzaminem przetestować sobie tę trasę, aby już na samym egzaminie pokonać nowe rondo bez większych trudności.

Przeczytaj również: Szczecin na planszy gry Monopoly PRL! Jaki kultowy szczeciński budynek będzie można kupić lub sprzedać?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany