Przebudowa alei Wojska Polskiego - kwiecień 2022

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa alei Wojska Polskiego - kwiecień 2022

Jest już brukowana jezdnia, kładą nowe chodniki. Reprezentacyjna aleja w centrum Szczecina to wielki plac budowy

2022-04-20 9:42

Inwestycja nie osiągnęła jeszcze półmetka, ale zmiany są ogromne. Śródmiejski odcinek alei Wojska Polskiego w Szczecinie to obecnie jeden wielki plac budowy. Prace toczą się na całej jego długości, a postępy są już zauważalne. Powstaje brukowana jezdnia układane są chodniki, w innych miejscach trwają prace związane z instalacjami podziemnymi.

Najbardziej zaawansowane prace toczą się na odcinku między placem Zgody i skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską, gdzie widać największe postępy. Trwa tam obecnie układanie kostki brukowej na nowej jezdni.

- Jeden fragment jest już gotowy - podkreśla Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Ponadto wykonywane są podbudowy pod chodniki oraz układane są płyty chodnikowe.

Rozwiąż QUIZ: "Poniemieckie" czy współczesne? Czy wiesz, kiedy powstały te budynki w Szczecinie?

Prace toczą się również na pozostałych odcinkach, czyli od strony placu Szarych Szeregów i placu Zwycięstwa.

- Są to głównie roboty sieciowe, oraz roboty zmierzające do wykonania warstw konstrukcyjnych jezdni - informuje Piotr Zieliński.

Czytaj też: Kiedy powstanie ciąg dalszy obwodnicy śródmiejskiej w Szczecinie? "Miasto chciałoby jak najszybciej"

Co się zmieni na al Wojska Polskiego?

W ramach inwestycji zmieni się naprawdę dużo. Uporządkowane zostanie parkowanie, chodniki staną się bardziej przyjazne dla pieszych, pojawią się nowe nasadzenia, zmodernizowane zostaną przylegające do al. Wojska Polskiego fragmenty ulic Śląskiej i Jagiellońskiej, pojawią się nowe elementy małej architektury. Zmieni się również plac Zgody, który stanie się rondem. Ponadto w sąsiedztwie placu Zgody, w ramach rewitalizacji wnętrza kwartału 36 obejmującego ulice Małkowskiego, Ks. Bogusława, Boh. Getta Warszawskiego oraz Królowej Jadwigi, powstanie również dwupoziomowy podziemny parking, w którym zmieści się około 150 pojazdów.

W drugim etapie inwestycji prace obejmą również rejon placu Zwycięstwa, gdzie przebudowany zostanie układ drogowy i torowy, a także powstanie nowy przystanek komunikacji miejskiej.

Zakończenie przebudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 80 milionów złotych.

Czytaj też: Śmiała się z niego cała Polska. Jak teraz wygląda słynny "lewitujący przystanek" w Szczecinie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Słynna szczecińska aleja zmienia się na lepsze. Mija pół roku od początku remontu