Jaki będzie aquapark w Szczecinie?

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Jaki będzie aquapark w Szczecinie?

Jaki będzie nowy aquapark w Szczecinie? O tym zdecyduje konkurs

2016-05-20 1:13

Miasto ogłosiło konkurs na projekt "Fabryki Wody", czyli aquaparku, który ma powstać w miejscu dawnego kąpieliska Gontynka. Jego wyniki poznamy dopiero za pół roku.  

Oferenci będą musieli wykonać i zaprezentować koncepcję architektoniczną budowy parku wodnego pod nazwą „Fabryka Wody – Nowa Gontynka”, wraz z zagospodarowaniem terenu. Konkurs jest realizowany w dwóch etapach, natomiast maksymalny koszt wykonania wszystkich prac nie powinien przekroczyć 100 mln złotych.

- Aquapark to też centrum rozrywki i otwarta przestrzeń rekreacyjna z basenami i miejscami do wypoczynku - mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. - Będzie zawierał elementy zarówno w obiekcie kubaturowym jak i baseny oraz zewnętrzne tereny rekreacyjne, tak aby mógł być także wykorzystywany w porze letniej.

Przeczytaj również: Dni Morza 2016 w Szczecinie: Jakie atrakcje czekają na szczecinian i turystów? Kto wystąpi? [PROGRAM, WYDARZENIA, GWIAZDY]

"Fabryka Wody" ma się różnić od innych aquaparków tym, że będzie pełnić także rolę edukacyjną.

- Będą specjalne ścieżki edukacyjne i laboratoria dla uczniów i przestrzeń wystawiennicza, która pozwoli lokować wystawy czasowe, również takie, które w tej chwili pojawiają się w Polsce - dodaje prezydent.

Koszt opracowania dokumentacji dla I etapu inwestycji nie może przekroczyć 5 milionów złotych netto. Natomiast finał całego konkursu zaplanowany jest na listopad tego roku.

Przeczytaj również: Tak się bawią szczecińscy studenci! Nocny bieg rozpoczął tegoroczne Juwenalia [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ]

Nasi Partnerzy polecają