Jak napisać profesjonalne CV?

i

Autor: mat. prasowe

Jak napisać profesjonalne CV?

2020-10-14 6:00

CV jest niezbędnym dokumentem podczas poszukiwania pracy. To właśnie dzięki niemu pracodawcy wstępnie oceniają czy jesteśmy odpowiednim kandydatem na dane stanowisko. Prawidłowo przygotowane CV znacząco zwiększy prawdopodobieństwo, że zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Jednak wielu kandydatów po macoszemu traktuje przygotowanie tego jakże ważnego w procesie rekrutacji dokumentu.

Kreatory CV

Prawdę, mówiąc samodzielne przygotowanie porządnego CV, jest czasochłonne. Jednak z dużą pomocą przychodzą nam kreatory CV, dzięki którym jesteśmy w stanie szybko i przyjemnie napisać profesjonalny życiorys. Ponadto mamy pewność, że nie przeoczymy żadnej sekcji, która w CV powinna się znaleźć. Wiele kreatorów CV, które możemy znaleźć w internecie, niestety nie jest darmowa. Na szczęście na pracuj.pl możemy stworzyć swoje w 100% profesjonalne CV całkowicie bezpłatnie. Choć oczywiście część szablonów CV jest dostępna za pewną opłatą. Ponadto w tym miejscu znajdziemy także wiele ciekawych ofert pracy.

Jak napisać profesjonalne CV?

i

Autor: mat. prasowe

Co powinno się znaleźć w CV?

W dobrze przygotowanym CV powinniśmy zamieść podstawowe dane kontaktowe (numer telefonu i adres mailowy). Dobrym miejscem na takie dane jest kolumna pod zdjęciem, które warto wstawić do CV.

Na wstępie, pod imieniem i nazwiskiem warto krótko podsumować swoje życie i doświadczenie zawodowe.

Pierwszą główną sekcją, na którą uwagę zwracają rekruterzy, jest doświadczenie zawodowe. Tutaj warto poza stanowiskiem i miejscem zatrudnienia, krótko opisać zakres swoich obowiązków.

Następną sekcją jest wykształcenie. Jest ona szczególnie ważna, gdy nie mamy dużego doświadczenia zawodowego, a szukamy pracy zgodnej z naszym wykształceniem.

Jeśli posiadamy certyfikaty, kursy, które mogą być przydatne na danym stanowisku powinniśmy znaleźć dla nich miejsce w swoim CV.

Nie zapominajmy o umieszczeniu sekcji z posiadanymi umiejętnościami i znajomością jeżyków. Dla pracodawcy to są bardzo ważne dane, które często przesądzają o zaproszeniu na rozmowę. Informacje te możemy umieścić pod danymi kontaktowymi, wówczas będą bardzo dobrze widoczne.

Na końcu warto w ciekawy sposób opisać swoje zainteresowania. Zamiast wymieniać po kolei, np. sport, podróże, literatura. Lepiej skupić się na jednym hobby i w dwóch-trzech zdaniach je opisać.

Tworząc CV, nie wolno zapominać o klauzuli wyrażającej zgodę na przetwarzanie danych osobowych. To niezwykle ważne, ponieważ bez tej klauzuli rekruter nie będzie mógł się z nami skontaktować.

Artykuł sponsorowany