Chmary owadów w Świnoujściu

i

Autor: iswinoujscie.pl Chmary owadów w Świnoujściu

Inwazja owadów nad morzem. Są ich tysiące!

2016-05-05 10:19

Na wyspie Wolin, w okolicach Świnoujścia i Międzyzdrojów pojawiły się chmary dużych rojów małych latających owadów przypominających wyglądem komary. Jest ich tak dużo, że mieszkańcy i turyści skarżą się na problemy z oddychaniem.  

Owady na szczęście nie kąsają, ale jest ich tak dużo, że spotkanie z nimi nie należy do najprzyjemniejszych. Osiadają na samochodach, budynkach, wchodzą do nosa i ust, a ich brzęczenie przypomina dźwięk drona lub samolotu - donosi portal iswinoujscie.pl.

Chmary owadów w Świnoujściu

i

Autor: iswinoujscie.pl Chmary owadów w Świnoujściu

Specjaliści od odkomarzania jednak uspokajają. Niepokojące owady to nie komary, a niegryzące owady z rodziny ochotkowatych. W ich przypadku odkomarzanie mija się z celem. Dlatego władze Świnoujścia nie zamierzają wysłać do walki z nimi specjalnych ekip, które zajmują się walką z komarami.

- Ich żywot trwa zwykle około 5 dni - informuje Hanna Lachowska Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta w Świnoujściu.

Oznacza to, że już wkrótce problem z małymi intruzami rozwiąże się sam. Jednocześnie od kwietnia trwa regularne odkomarzanie miasta. W budżecie Świnoujścia przeznaczono na ten cel 150 tysięcy złotych.

Źródło: iswinoujscie.pl

Przeczytaj również: Nowa linia tramwajowa w Szczecinie. W weekend pojedziemy "szesnastką"! [TRASA]

Nasi Partnerzy polecają