Oświadczenia majątkowe prezydenta Szczecina i jego zastępców

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Oświadczenia majątkowe prezydenta Szczecina i jego zastępców

Ile zarabia prezydent Szczecina? Mniej niż jego zastępcy! Piotr Krzystek spłaca kredyt i jeździ autem z 1973 roku

2022-06-01 10:49

Ile zarabia prezydent Szczecina i jego zastępcy? Czy posiadają dodatkowe źródła dochodu? Ile mają domów i samochodów? Niby cudze zarobki i majątek nie powinny nikogo interesować, jednak w przypadku osób zajmujących ważne stanowiska publiczne, nie jest to tajemnicą, a ujawnienie tych danych jest wręcz obowiązkiem wynikającym z przepisów prawa. Politycy są bowiem zobowiązani do przedstawiania oświadczeń majątkowych, które są publicznie udostępniane mieszkańcom.

Zgodnie z obowiązującym prawem, samorządowcy muszą do końca kwietnia przedstawić oświadczenia majątkowe za ubiegły rok. Dochody i majątki prezydentów miast, burmistrzów czy wójtów muszą być transparentne. Dokumenty są publikowane na stronach urzędów miast i gmin, dzięki czemu mogą z nimi zapoznać się wszyscy mieszkańcy.

Czytaj też: Prezydent Szczecina wrzucił zdjęcie na Facebooka. Internauci nie mieli litości

Sprawdziliśmy, ile w ubiegłym roku zarobił prezydent Piotr Krzystek, a także jego zastępcy. W oświadczeniach majątkowych widnieją również informacje o oszczędnościach, posiadanych nieruchomościach, samochodach, a nawet zaciągniętych kredytach. Prezydent Szczecina w swoim oświadczeniu majątkowym podaje, że spłaca kredyt i jest właścicielem m.in. zabytkowego auta z 1973 roku. Z oświadczeń majątkowych szczecińskich włodarzy wynika także, że Piotr Krzystek zarabia mniej od swoich zastępców. Jak to możliwe? Szczegóły w galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ!

W poniższej galerii znajdziecie szczegółowe informacje zawarte w oświadczeniach majątkowych Piotra Krzystka i jego zastępców: Anny Szotkowskiej, Lidii Rogaś, Krzysztofa Soski, Michała Przepiery i Daniela Wacinkiewicza.

Czytaj też: Ksiądz Izabela Sikora: "Pięknie, że się różnimy". Zobacz rozmowę z jedną z pierwszych kobiet-księży w Polsce [WIDEO]

Oświadczenia majątkowe szczecińskich samorządowców można znaleźć na stronie urzędu miasta.

Oświadczenia majątkowe - podstawa prawna:

  • Art. 25c i art. 25e ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm.)
  • Art. 24h i art. 24j ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 995 z późn. zm.)

Czytaj też: Te rośliny mogą zabić! Są piękne i śmiertelnie niebezpieczne. Sprawdź czy masz je w swoim ogródku!

Sonda
Czy prezydenci polskich miast zarabiają za dużo?
Rzucam hasło: Ksiądz Izabela Sikora
Nasi Partnerzy polecają