Zmierzyli się z legendą

Hity zespołu Coldplay w niecodziennej aranżacji i pięknej scenerii. Wyjątkowy teledysk szczecińskiej orkiestry dętej

2023-08-17 8:49

"A Sky Full Of Stars" i "Viva La Vida" to przeboje zespołu Coldplay, które zna niemal każdy. Te światowe hity doczekały się już wielu wersji i coverów, jednak w takiej wyjątkowej aranżacji na instrumenty dęte zostały zaprezentowane po raz pierwszy. Całość uzupełnił teledysk przedstawiający najpiękniejsze zakątki Szczecina. W środę, 16 sierpnia odbyła się premiera debiutanckiego teledysku Szczecińskiej Trzynastki, czyli Orkiestry Dętej Domu Kultury 13 Muz w Szczecinie.

Szczecińska Trzynastka to najmłodsza orkiestra dęta i jedna z niewielu w Szczecinie. Powstała w 2021 roku w Domu Kultury 13 Muz. W swoim repertuarze koncertowym ma zarówno klasyczne kompozycje napisane w oryginale na orkiestrę dętą, jak i autorskie aranżacje znanych przebojów m.in. z repertuaru Adele, Queen, Eda Sheerana czy zespołu Coldplay. I to właśnie utwory tego ostatniego zespołu zostały wykorzystane w pierwszym teledysku orkiestry. Jest to połączenie dwóch wielkich hitów "A Sky Full Of Stars" i "Viva La Vida".

Teledysk miał premierę w środę, 16 sierpnia, w samo południe. Możemy w nim zobaczyć najciekawsze miejsca w Szczecinie, m.in. Jasne Błonia, Rynek Sienny, Morskie Centrum Nauki na Łasztowni i plac Orła Białego, gdzie mieści się siedziba Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego, w której kształci się większość muzyków Szczecińskiej Trzynastki.

Klip można obejrzeć na kanale 13 Muz w serwisie YouTube.

Sonda
Czy Szczecin jest prawdziwie "morskim" miastem?
Otwarcie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie