Granat w komendzie policji w Szczecinie! Pilna ewakuacja

i

Autor: Shutterstock Granat w komendzie policji w Szczecinie! Pilna ewakuacja

Saperzy w akcji!

Granat w komisariacie policji w Chojnie! Pilna ewakuacja kilkudziesięciu osób

2023-02-02 20:49

Pilna akcja służb w Chojnie. W piwnicy komisariatu policji leżał granat z czasów II wojny światowej! Służby natychmiast zarządziły ewakuację około 50 osób. Po niebezpieczny przedmiot przyjechali saperzy. Ich akcja zakończyła się po dwóch godzinach. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Skąd granat wziął się w komisariacie?

Ewakuacja komisariatu w Chojnie. Granat pod podłogą

Pilna akcja miała miejsce w czwartek (2 lutego). - W pomieszczeniu piwnicznym pod podłogą ujawniony został granat prawdopodobnie z czasów II wojny światowej – powiedział w rozmowie z PAP mł. asp. Jakub Kuźmowicz. Policjant dodał, że granat leżał pod podłogą pomieszczenia archiwalnego. - Pracownica zauważyła jakiś przedmiot pod podłogą, w prześwicie między deskami. Padła decyzja, aby tę podłogę lekko podnieść i wtedy został ten granat ujawniony – tłumaczył Kuźmowicz.

Komendant natychmiast zarządził ewakuację budynku. Na miejsce pilnie przyjechali specjaliści od pirotechniki. Po obejrzeniu znaleziska stwierdzili, że jest niegroźne. - Okazało się, że jest to granat, ale nie posiada on zapalnika, w związku z czym nie było żadnego zagrożenia dla pracujących tam funkcjonariuszy i cywili – poinformował Kuźmowicz.

Sonda
Czy kiedykolwiek chciałeś pracować w policji?
Nasi Partnerzy polecają