Błażej Olszewski

Autor: mat. policji Błażej Olszewski

Goleniów ma "dzielnicowego z żelaza"! To policjant z pasją!

2016-08-30 14:57

Na co dzień pracuje w goleniowskiej komendzie jako dzielnicowy. Po służbie zrzuca jednak mundur i zastępuje go strojem sportowca. Starszy aspirant Błażej Olszewski to prawdziwy "człowiek z żelaza"! W sierpniu pokonał 226 kilometrów w triathlonie na dystansie Ironman.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie Ironman odbyły się sierpniu w Bydgoszczy i Borównie. Na starcie stanęło 212 zawodników, z których każdy miał do pokonania dystans 226 km, w tym: 3,8 km do przepłynięcia, 180 km jazdy rowerem i 42 km biegu. Goleniowski policjant dotarł na metę po 12 godzinach, 7 minutach i 46 sekundach. Zawody ukończyło 168 osób.

Był to pierwszy występ Błażeja Olszewskiego w tak ekstremalnym triathlonie. Przygotowywał się do niego przez półtora roku, przepływając w tym czasie setki kilometrów na basenie, pokonując biegiem tysiące kilometrów i przejeżdżając rowerem ich setki tysięcy. Trening zajmował mu od 12 do 14 godzin tygodniowo.

Dzięki uporowi, umiejętności połączenia obowiązków służbowych, rodzinnych z trenowaniem, niezwykłej pracowitości, wytrzymałości fizycznej i psychicznej ukończył najdłuższy triathlonowy dystans Ironman. Wcześniej kilka razy z powodzeniem próbował swoich sił na dystansie 1/2 Ironman. Już teraz myśli o sprawdzeniu swoich sił w kolejnym wymagającym triathlonie, tym razem poza granicami naszego kraju.

Błażej Olszewski od najmłodszych lat pasjonuje się sportem, który stał się nieodłączną częścią jego życia. Oprócz uprawiania triathlonu, interesuje się piłką nożną. Był zawodnikiem lokalnych klubów piłkarskich, a obecnie jest trenerem maszewskiej drużyny.

Przeczytaj również: Chciał wyskoczyć z balkonu. Policjanci uratowali mu życie