FALA UPAŁÓW w Polsce. Będzie bardzo gorąco! Sprawdź, kiedy! [UPAŁY W SIERPNIU]

2020-08-06 10:22 Konrad Marzec
Słońce i piękna pogoda
Autor: CC Pixabay.com Fala upałów w Polsce. IMGW prognozuje ostrzeżenia [UPAŁY W SIERPNIU] / Zdjęcie ilustracyjne

Fala upałów zmierza do Polski. Już w najbliższy weekend słupki rtęci pokażą powyżej 30 stopni. IMGW prognozuje ostrzeżenia dla wielu rejonów naszego kraju. Ważne informacje dla udających się na wczasy - upały są bardzo groźne i nie wolno ich bagatelizować! Sprawdźcie gdzie prognoza pogody zakłada bardzo wysokie temperatury.

Fala upałów w Polsce - już w najbliższych dniach odnotujemy bardzo wysokie temperatury na terenie naszego kraju. W lipcu bardzo rzadko termometry pokazywały powyżej 30 stopni, ale początek sierpnia będzie już obfitował w tego typu sytuacje. Prognoza pogody i prognoza ostrzeżeń IMGW zakłada, że już w najbliższy weekend odczujemy upały. Sprawdzamy, które regiony są najbardziej narażone na niebezpieczne zjawiska. Sprawdzamy tez, jak należy się zachowywać w trakcie upałów. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało specjalny poradnik na takie okazje.

Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Fala upałów w Polsce - prognoza ostrzeżeń IMGW

Upałów nie odnotujemy w czwartek (6 sierpnia). Pojawią się one dzień później. Ponad 30 stopni będzie w Lubuskiem i na Dolnym Śląsku. Wówczas z pewnością pojawią się też konkretne ostrzeżenia IMGW. Zdecydowanie przyjemniejsza pogoda nad morzem - tam 25-26 stopni. 

Upały zostaną z nami w sobotę, a będzie jeszcze cieplej niż 7 sierpnia. W Zielonej Górze słupki rtęci pokażą nawet 32 (!) stopnie. Ponad 30 jest możliwe także w Szczecinie, Wrocławiu, Opolu i Katowicach. Uwaga - na południu Polski mogą towarzyszyć im burze! Zalecamy śledzenie ostrzeżeń w oficjalnym serwisie IMGW.

Fala upałów, która postanowiła wreszcie dotrzeć do Polski zostanie z nami również na początku przyszłego tygodnia. Gorącymi regionami pozostają Dolny Śląsk oraz województwo lubuskie. Bardzo ciepło także w Szczecinie i Poznaniu. 

Fala upałów w Polsce - jak się zachować?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało specjalną grafikę, która zawiera cenne rady na czas upałów. Warto się do nich stosować!

RCB - poradnik jak przetrwać upały
Autor: RCB RCB - poradnik jak przetrwać upały

W najbliższych dniach będziemy codziennie aktualizować prognozę pogody w naszym serwisie. Warto śledzić portal i dowiedzieć się, jakie pogodowe niespodzianki was czekają!

Pogoda w górach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.