Roboty wykończeniowe pochłaniają najwięcej czasu, pracy i energii. Obecnie prace prowadzone są we wszystkich zakamarkach "Fabryki Wody". Zarówno we wnętrzach budynków jak i wokół nich.
- Na hali basenowej układane były płytki. Widoczna jest również zmontowana kolejna zjeżdżalnia. W strefie basenów VIP wykonywana jest zabudowa - tłumaczy Piotr Zieliński, rzecznik "Fabryki Wody". - Dużo dzieje się również w saunarium. Prace montażowe toczą się m.in. w saunie zamkowej i saunie hammam. Wewnątrz caldarium ułożone zostały płytki. Gotowa jest już zabudowa sauny marynistycznej. Prace malarskie prowadzone były w saunie havana.
Wewnątrz Edukatorium kontynuowany jest montaż wyposażenia wystaw. Przybywa pokrycia charakterystycznych kul cząsteczki wody. Trwa montaż ekranów. Na terenie całego obiektu toczą się także prace instalacyjne. To montaż okablowania, automatyki jak również próby montażowe czy konfiguracje sieci LAN czy WiFi.
Roboty prowadzone są także w części zewnętrznej.
- Budowane są drogi pożarowe kompleksu - dodaje Piotr Zieliński. - Na tarasie łącznika prowadzony jest montaż płytek. Kontynuowane są prace ziemne przy budowie koryta południowej rzeki.
Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.
W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Otwarcie kompleksu planowane jest przed wakacjami 2023 roku.