Przyszły tłumy

Dzień Psa w szczecińskim schronisku. Wyjątkowa okazja, by zyskać przyjaciela

2023-07-01 21:51

Szczecin od kilku miesięcy ma nowoczesne schronisko dla bezdomnych zwierząt. Obchodzony 1 lipca Dzień Psa był wyjątkową okazję, by odwiedzić to miejsce, poznać jego podopiecznych i być może zdecydować się też na przygarnięcie nowego czworonożnego domownika. W zorganizowanym z tej okazji dniu otwartym szczecińskiego schroniska uczestniczyły tłumy mieszkańców.

Na placu przed schroniskiem, które mieści się przy ulicy Zwierzęcy Zakątek 1, pojawiły się stoiska, na których można było dowiedzieć się jak adoptować psa lub kota, zaopatrzyć się w karmę, akcesoria, a także w gadżety i przy okazji wesprzeć placówkę czy poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. W sali edukacyjnej odbywały się prelekcje związane z hodowlą zwierząt. Na scenie prezentowali się czworonożni podopieczni schroniska, a wolontariusze zachęcali do adopcji.

Uczestnicy wydarzenia, w niewielkich grupach, by zbytnio nie niepokoić zwierząt, mogli również wybrać się na spacer do boksów z psami i kotami, które znajdują się pod opieką schroniska.

W szczecińskim schronisku znajduje się 60 boksów dla psów, jednak są już one przepełnione, gdyż podopiecznych jest już więcej niż miejsc. Niestety problem narasta szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy wielu nieodpowiedzialnych właścicieli pozbywa się swoich czworonożnych pupili.

Więcej informacji o działalności szczecińskiego schroniska i o możliwości adopcji psa lub kota można znaleźć na stronie schronisko.szczecin.pl.

Dzień Psa w szczecińskim schronisku
Sonda
Wolałbyś psa ze schroniska czy z hodowli?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany