Dworzec PKP w Szczecinie już otwarty! Czy podoba się pasażerom? [ZDJĘCIA, AUDIO, SONDA]

2016-04-29 22:03

Wyremontowany dworzec PKP w Szczecinie już obsługuje podróżnych. Modernizacja trwała ponad rok i zakończyła się z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Na szczęście to już za nami. Co podróżni sądzą o nowym dworcu? Jak go oceniają?

Na dworcu w Szczecinie zmieniło się dość sporo. Stary budynek dworca przeszedł gruntowną modernizację i zyskał nowe skrzydło, które łączy się kładką z peronami 2 i 3 oraz z ulicą Owocową. Kasy biletowe znajdują się tam gdzie dawniej, czyli w starym holu. Nowa część to przede wszystkim handel i gastronomia. Znajdziemy tu m.in. sklepy, w których zaopatrzymy się w prasę, lokale gastronomiczne, kantor wymiany walut oraz pocztę. Jeszcze nie wszystkie lokale znalazły najemców, w części z nich trwają prace wykończeniowe.

Nowością na dworcu jest zadaszona kładka, którą bezpośrednio z budynku możemy dostać się na perony oraz na ulicę Owocową. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na dworcu zostały zainstalowane nowe windy oraz schody ruchome.

Jak pasażerowie oceniają nowy dworzec po pierwszym dniu jego funkcjonowania? Posłuchajcie!

Przeczytaj również: Majówka 2016: Najważniejsze informacje [SKLEPY, ATRAKCJE, POGODA]

Byliście już na zmodernizowanym dworcu? Jak go oceniacie? Zagłosujcie w naszej sondzie! Czekamy również na Wasze komentarze.

Przeczytaj również: Na co najczęściej narzekają pasażerowie szczecińskiej komunikacji miejskiej? Co nas najbardziej denerwuje? [TOP 10]

Nasi Partnerzy polecają