Dwójka kolegów WPADŁA do basenu. Próbował ratować 11-latka, obaj nie żyją. NOWE FAKTY

2019-11-20 15:37 gk

Tragiczny wypadek, do którego doszło we wtorek po południu, wstrząsnął mieszkańcami Szczecina. Dwóch chłopców w wieku 11 i 14 lat wpadło do basenu przeciwpożarowego przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. Pomimo starań lekarzy, nie udało się ich uratować. Jak doszło do tej tragedii?

Chłopcy byli wychowankami Centrum Opieki nad Dzieckiem w Szczecinie. Feralnego dnia samowolnie opuścili ośrodek. Jednym z miejsc, w które się udali, były tereny przy ul. Twardowskiego. Niestety ucieczka skończyła się dla nich tragicznie.

- W dniu zdarzenia od godzin porannych chłopcy byli w trakcie ucieczki z Centrum - potwierdza Maciej Homis, rzecznik MOPR w Szczecinie. - O tym fakcie, zgodnie z procedurami, ‪o godzinie 9:20 rano poinformowana została policja oraz prawni opiekunowie.

Do wypadku doszło po godzinie 15:00 na terenie dawnego skupu złomu. Młodszy z chłopców wpadł do zbiornika z wodą po tym jak wcześniej próbował pływać na czymś co przypominało deskę surfingową. Drugi próbował go ratować, niestety sam też wpadł do wody. Obaj mieli przebywać pod wodą nawet 30 minut.

U chłopców doszło do zatrzymania akcji serca. Zostali przywiezieni do szpitala na Pomorzanach w stanie głębokiej hipotermii. Podłączeni zostali do specjalnego urządzenia ECMO, które natlenia krew i rozgrzewa ją. Niestety, mimo walki lekarzy, nie udało się ich uratować.

Sprawą tragicznego wypadku zajęła się prokuratura.

- Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci pokrzywdzonych - mówi rzecznik prokuratury Joanna Biranowska-Sochalska. - Weryfikowane są także okoliczności związane z zabezpieczeniem basenu przeciwpożarowego.

Prokurator zapowiada też, że zleci sekcje zwłok tragicznie zmarłych chłopców.

Po otrzymaniu informacji o tragicznym zdarzeniu pozostali wychowankowie, rodziny chłopców oraz kadra Centrum zostali objęci wsparciem psychologicznym.

- Ściągnęliśmy dodatkowych psychologów i terapeutów na miejsce, żeby objąć opieką i wsparciem dzieci przebywające w placówce, jak i kadrę, która tam pracuje, bo pracownicy również to bardzo przeżyli

Na terenie, na którym znajduje się basen przeciwpożarowy, kiedyś znajdował się m.in. skup złomu i biura należące do małych firm. Obecnie większość budynków jest opuszczona. Wkrótce cały teren ma zostać zrównany z ziemią i przeznaczony pod inwestycję.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE