Co się dzieje?

Dwóch mężczyzn wypadło z okien. Seria nieszczęśliwych zdarzeń w Świnoujściu

Do serii nieszczęśliwych zdarzeń doszło w Świnoujściu. Najpierw z okna na czwartym piętrze bloku przy ul. Matejki wypadł 25-letni mężczyzna. Następnie do podobnego zdarzenia doszło w budynku przy placu Wolności w centrum miasta. Z czwartego piętra na daszek znajdującej się w przyziemiu restauracji spadł 63-latek.

Do obu niebezpiecznych zdarzeń doszło w czwartek, 3 listopada. We wczesnych godzinach porannych, z okna na czwartym piętrze bloku przy ul. Matejki wyskoczył 25-letni mężczyzna. Miał jednak sporo szczęścia, gdyż upadek z kilkunastu metrów zakończył się kilkoma złamaniami i urazem brzucha. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Szczecinie Zdunowie.

Kolejne zdarzenie miało miejsce około godz. 19:00, w centrum miasta. 63-letni mężczyzna spadł z czwartego piętra budynku przy placu Wolności na daszek restauracji znajdującej się na parterze. Na miejsce przyjechali strażacy, by zdjąć poszkodowanego z daszku i przekazać go medykom. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Dramat w Świnoujściu

To już kolejne podobne nieszczęśliwe wypadki w regionie. Tym razem jednak obyło się bez ofiar śmiertelnych. Przypomnijmy, kilka dni wcześniej w Szczecinie, z okna na 10. piętrze wieżowca przy ul. Wilczej wypadła 30-letnia kobieta. Niestety nie przeżyła upadku z kilkudziesięciu metrów. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia prokuratura.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?