Przebudowa ul. Ruskiej

i

Autor: ZDiTM Szczecin Przebudowa ul. Ruskiej

Dwa dni utrudnień na szczecińskich Pomorzanach. Zamykają ulicę Ruską

2022-04-19 7:35

Już za kilkanaście dni mieszkańcy ul. Ruskiej na Pomorzanach będą mogli w pełni korzystać z wyremontowanej jezdni i chodników. Jednak zanim to nastąpi, muszą przygotować się na chwilowe zamknięcie ulicy. To już ostatni etap prac.

W tym tygodniu zaplanowane zostało wykonywanie warstwy ścieralnej na ul. Ruskiej na całym przybudowywanym odcinku od Frysztackiej do Orawskiej. To wiąże się z dużymi, ale na szczęście krótkotrwałymi utrudnieniami.

- W związku z tym we wtorek 19 kwietnia około godziny 11:00 ulica Ruska zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów, a utrudnienia potrwają do środy, późnego wieczora - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Jeśli pogoda pozwoli, ulica będzie przejezdna dla mieszkańców od czwartkowego poranka.

Czytaj też: Tajemniczy samolot nad Szczecinem, mnóstwo smug na niebie i teorie spiskowe. Mieszkańcy zaniepokojeni

Przebudowa ul. Ruskiej objęła nie tylko remont nawierzchni jezdni. W ramach prac wykonane zostało poszerzenie chodników z obu stron jezdni do dwóch metrów. Na wysokości istniejących garaży również jednia stała się szersza, a trylinkę zastąpiła kostka betonowa. Przebudowana została również sieć wodociągowa.

Czytaj też: Przebudowa torowisk w Szczecinie. Będą zmiany na pętli Pomorzany

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
"Torowa rewolucja" z komplikacjami. Zastój na ulicy Kolumba w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają