Pociągi wracają na trasę do Niemiec

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Pociągi wracają na trasę do Niemiec

Do Loecknitz nareszcie dojedziemy pociągiem!

2016-04-27 10:28

Ta informacja z pewnością ucieszy mieszkańców przygranicznych miejscowości, którzy codziennie przyjeżdżają do Szczecina. Już nie autobusem zastępczym, a pociągiem, będzie można dojechać ze Szczecina Głównego do niemieckiego Loecknitz.  

Jak donosi portal Rynek-Kolejowy.pl, pociągi powrócą na trasę już w poniedziałek, 2 maja. Przez ostatnie 4 miesiące na trasie kursowały autobusy zastępcze, ponieważ niemiecki przewoźnik nie mógł uzyskać homologacji dla nowych składów. Podróż koleją będzie o wiele krótsza, a trasę będą obsługiwać nowoczesne składy Coradia Lint.

- Są to nowoczesne składy zakupione niedawno przez koleje niemieckie - mówi Przemysław Tarasiewicz, rzecznik zachodniopomorskich Przewozów Regionalnych. - Pociągi są wyposażone w szereg udogodnień dla pasażerów, m.in. udogodnienia dla niepełnosprawnych, klimatyzację, ekologiczne toalety i miejsce do przewozu rowerów.

Docelowo będzie można dojechać nimi do takich miejscowości jak Pasewalk, Lubeka czy Schwerin.

Przeczytaj również: Sklepikarze walczą ze złodziejami i publikują ich zdjęcia na Facebooku. Rozpoznajecie ich? [ZDJĘCIA]

Nasi Partnerzy polecają