Demolka w autobusie w Wołczkowie. Uruchomili gaśnicę i zaatakowali kierowcę

i

Autor: PublicDomainPictures / CC0 / pixabay.com, gk Demolka w autobusie w Wołczkowie. Uruchomili gaśnicę i zaatakowali kierowcę

Sprawcy złapani

Demolka w autobusie w Wołczkowie. Uruchomili gaśnicę i zaatakowali kierowcę

2022-12-30 9:55

Bez powodu uruchomili gaśnicę w miejskim autobusie, czym spowodowali ogromny bałagan. Żeby tego było mało, zaatakowali kierowcę. Następnie uciekli z miejsca zdarzenia. Na szczęście nie na długo. Kobieta i mężczyzna szybko wpadli w ręce strażników gminnych. Jak się okazało, zatrzymany mężczyzna miał na sumieniu dużo więcej.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 29 grudnia, w godzinach porannych, w Wołczkowie pod Szczecinem. Strażnicy gminni otrzymali informację o awanturze w autobusie na ul. Lipowej. Okazało się, że dwoje pijanych ludzi - kobieta i mężczyzna - bez powodu użyło gaśnicy, co spowodowało zanieczyszczenie wnętrza pojazdu. Kobieta zaatakowała również kierowcę autobusu, obywatela Gruzji.

Strażnicy ruszyli na poszukiwania sprawców. Udało się ich zatrzymać w rejonie kościoła w Wołczkowie. Na miejscu pojawili się również policjanci, którzy po sprawdzeniu danych sprawców, ustalili, że mężczyzna był poszukiwany.

Autobus nie nadawał się do dalszej jazdy. Jego wnętrze będzie musiało zostać poddane czyszczeniu chemicznemu, co będzie wymagało nie tylko dużych nakładów pracy, ale będzie wiązać się ogromnymi kosztami.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Zabytkowa willa za 100 złotych. Niecodzienna okazja w Szczecinie