Pies

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Czy koronawirus zagraża zwierzętom domowym? Szczeciński TOZ wyjaśnia

2020-03-16 10:42

Rozprzestrzeniający się koronawirus w Polsce jest przyczyną wielu pytań związanych z bezpieczeństwem. Wielu właścicieli psów i kotów zastanawia się czy ich pupilom nic nie zagraża i czy mogą one również przenosić chorobę. Przedstawiciele szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami uspokajają: "Koronawirus nie stanowi zagrożenia dla zwierząt domowych".

Właściciele zwierząt domowych, zaniepokojeni o własne zdrowie i zdrowie swoich czworonożnych pupili prawie codziennie zasypują dziesiątkami pytań lekarzy weterynarii i pracowników szczecińskiego TOZ-u. Ci jednak uspokajają.

- Koronawirusów jest wiele, ale ten z którym teraz walczymy jest faktycznie niebezpieczny tylko dla ludzi - tłumaczy Karolina Winter-Zielińska ze szczecińskiego oddziału TOZ. - Wasze psy i koty nie mogą się nim zarazić i nie stanowią więc również dla Was żadnego zagrożenia.

Czytaj też: Koronawirus. "Jak PRZETRWAĆ epidemię?" [WIELKI PORADNIK do kupienia już 16 MARCA]

Oznacza to, że właściciele psów i kotów mogą być spokojni. Należy jednak zachować wszelkie środki ostrożności, czyli unikać niepotrzebnych kontaktów z innymi osobami, najlepiej pozostać w domu i opuszczać go wyłącznie w przypadku uzasadnionych potrzeb, np. wychodząc do pracy, sklepu, apteki lub na spacer z psem, najlepiej w miejsca, gdzie przebywa mało ludzi.

- Sytuacja jest poważna i należy podejść do niej poważnie, ale i z rozsądkiem - dodaje Karolina Winter-Zielińska.

Czytaj też: Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Wielki Poradnik - "Jak przetrwać epidemię"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany