Autostrada A6

i

Autor: Google Street View Autostrada A6

Zachodniopomorskie: Przegapił zjazd z autostrady. Zapłaci za to... kwarantanną!

2020-03-16 7:54

Zagapił się i ominął ostatni zjazd z autostrady przed przejściem granicznym. Później droga była tylko jedna - do Niemiec. I chociaż na terenie tego kraju spędził zaledwie kilkanaście minut, bez kontaktu z innymi ludźmi, będzie musiał przejść 14-dniową kwarantannę. Takie konsekwencje chwili zagapienia się czekają jednego z mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

Jak informuje portal igryfino.pl, do zdarzenia doszło w niedzielę, już po zamknięciu granicy polsko-niemieckiej. Mężczyzna jechał w stronę Kołbaskowa, jednak niechcący przeoczył zjazd z autostrady - ostatni przed przejściem granicznym. Musiał jechać na wprost i przekroczyć granicę. Udało mu się zawrócić dopiero po niemieckiej stronie. Na wjeździe do Polski czekała go niespodzianka.

Czytaj też: Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna?

Okazało się, że zgodnie z obowiązującymi od północy wytycznymi, dotyczącymi przekraczania granic, pechowy kierowca musiał zostać przebadany, zarejestrowany i kolejne dwa tygodnie musi spędzić w odizolowaniu, gdyż został skierowany na obowiązkową 14-dniową domową kwarantannę.

Wielki Poradnik - "Jak przetrwać epidemię"
Nasi Partnerzy polecają