Plaża w Dąbiu

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Plaża w Dąbiu

Zakaz kąpieli

Czerwona flaga na popularnym szczecińskim kąpielisku. Wszystko przez groźne bakterie

2023-07-06 16:45

Na kąpielisku nad jeziorem Dąbie zawisła czerwona flaga. Zakaz kąpieli został wprowadzony w związku z wykryciem w wodzie bakterii E. coli. Kontakt z nimi może spowodować poważne problemy zdrowotne, dlatego dla własnego bezpieczeństwa nie należy ignorować zarządzenia.

W przebadanej próbce wody pobranej na kąpielisku Dąbie przekroczone zostało dopuszczalne stężenie bakterii E. coli. Z tego powodu wprowadzony został zakaz wchodzenia do wody.

- Prosimy mieszkańców o zwrócenie uwagi na tabliczki informacyjne oraz czerwoną flagę - informuje Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta.

Mimo wprowadzenia zakazu kąpieli, plaża w Dąbiu jest otwarta dla mieszkańców. Czynna jest tylko "lądowa" część, więc można korzystać m.in. z placów zabaw, stref wypoczynku czy stanowisk do grillowania. Wstęp na kąpielisko jest bezpłatny.

Zakaz wstępu do wody na kąpielisku Dąbie obowiązuje do odwołania.

Kąpielisko Dąbie jest drugim w województwie zachodniopomorskim, które zamknięto z powodu skażenia mikrobiologicznego. Kilka dni temu, z podobnego powodu zamknięto kąpielisko "Wodna Dolina" w Koszalinie.

Czym są bakterie E. coli?

Bakterie Escherichia coli żyją w jelitach, gdzie są nieszkodliwe dla organizmu. Mogą powodować schorzenia innych układów. Zakażenie bakterią może spowodować zatrucie pokarmowe, ale też prowadzić też m.in. do zakażenia dróg moczowych.

Sonda
Czy lubisz się kąpać w jeziorze?
Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany