Trening Capoira na Jasnych Błoniach w Szczecinie

i

Autor: Łukasz Turowski Trening Capoira na Jasnych Błoniach w Szczecinie

Cząstka Brazylii w sercu Szczecina. Trenowali Capoeira na Jasnych Błoniach

2016-07-02 11:49

Grupa miłośników Capoeira zaprosiła do wspólnego treningu mieszkańców Szczecina. Na Jasnych Błoniach panowały gorące klimaty. W sumie w zajęciach udział wzięło 20 osób. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejne spotkanie.  

Capoiera, to sztuka walki mająca swoje korzenie w Brazylii. Łączy w sobie elementy muzyki, tańca, śpiewu i samoobrony. Miłośnicy tej dyscypliny postanowili zarazić swoją pasją mieszkańców Szczecina. Pogoda dopisuje, więc przenieśli się z sali gimnastycznej w plener.

Jak mówi trener Jacek Zagańczyk Capoeira ma sporo plusów: Uczy na przykład szybszej reakcji w chwili zagrożenia. Dodatkowo Capoeira jest sztuką, więc ma swoją historię. Piosenki śpiewane podczas treningu są historią Capoeira, ale są przedstawiane także opowieści miłosne.

Trening rozpoczął się od niezbędnej rozgrzewki w której szczególną uwagę przy tej sztuce walki zwraca się na rozruszanie stawów kręgosłupa oraz karku aby nie nabawić się kontuzji. Następnie rozgrzane zostały wszystkie partie mięśni i można było na dobre rozpocząć ćwiczenia łączące muzykę, taniec i śpiew.

Organizatorzy już zapowiadają kolejny trening. O ile pogoda dopisze zajęcia odbędą się już po weekendzie.

Przeczytaj również: Zabytkowy tramwaj rusza na trasę po Szczecinie! [TRASA, CENY BILETÓW]

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany