Choszczno: TO się wydarzyło! 40-latek miał 10 PROMILI! Dwukrotnie przekroczył dawkę śmiertelną

i

Autor: Pixabay Choszczno: TO się wydarzyło! 40-latek miał 10 PROMILI! Dwukrotnie przekroczył dawkę śmiertelną

TO się wydarzyło! 40-latek z Choszczna miał 10 PROMILI! Dwukrotnie przekroczył dawkę śmiertelną. Nigdy tego nie próbujcie!

2021-01-23 13:23

Było o krok od śmierci. Czterdziestoletni mężczyzna z Choszczna miał około 10 promili alkoholu we krwi. Mężczyźnie pomocy udzielali ratownicy medyczni z Choszczna (województwo zachodniopomorskie). Pacjenta przewieziono na najbliższy SOR. Za dawkę śmiertelną uznaje się wartość ok. 4-5 promili. Nigdy nie próbujcie robić tego, co on.

40-latek z Choszczna miał prawie 10 promili alkoholu we krwi

Zespół ratowników medycznych z Choszczna otrzymał wezwanie do około czterdziestoletniego nieprzytomnego mężczyzny – poinformowała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie na swoim profilu na Facebooku.

- Nasi ratownicy medyczni niezwłocznie dotarli na miejsce zdarzenia i wykonali niezbędne medyczne czynności ratunkowe. Stan pacjenta określono jako poważny gdyż nie reagował zarówno na dotyk jak i ból. Po zabezpieczaniu drożności dróg oddechowych, pomiarze parametrów życiowych i przygotowaniu do transportu, pacjenta przewieziono na najbliższy SOR - informują za pośrednictwem Facebook pracownicy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Choszczeńscy ratownicy otrzymali później informację od osób pracujących w szpitalu, że stężenie etanolu we krwi mężczyzny wynosiło ok. 10 promili. Za dawkę śmiertelną określa się wartość ok. 4-5 promili.

Zobacz także: Szczątki Jadwigi były niemal WSZĘDZIE! Poćwiartowane ciało było m.in. w ulu i kombajnie

(PAP)

Pielęgniarka uratowała życie mojej mamusi
Nasi Partnerzy polecają