Pirat drogowy spod Choszczna

i

Autor: mat. policji

Choszczno: Przekroczyli prędkość dwukrotnie! Nie ma litości dla piratów drogowych

2020-10-22 9:50

Policjanci z choszczeńskiej drogówki, w miniony weekend zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Obaj jechali dwukrotnie szybciej, niż dopuszczały znaki drogowe.

Do pierwszej interwencji doszło sobotę w Raduniu. Choszczeńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mężczyznę, który jechał z prędkością 109 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy w niedzielę w Drawnie. 60-letni mieszkaniec Szczecina jechał w terenie zabudowanym z prędkością 103 km/h.

Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, policjanci wciąż ujawniają uczestników ruchu drogowego, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Funkcjonariusze przypominają również, że według obowiązujących przepisów okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy jeżeli osoba, która pomimo utraty prawa jazdy, nadal będzie poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję. Kolejne spotkania z mundurowymi mogą skończyć się dla kierującego utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Sonda
Czy kary dla piratów drogowych powinny być bardziej surowe?
Dorota Gardias: Miałam koronawirusa, sąsiedzi omijają mnie szerokim łukiem.