Zrobi się jaśniej

Chociaż odnowiony, po zmierzchu tonął w ciemnościach. Popularny skwer na Turzynie będzie miał oświetlenie

2023-06-07 8:31

Kilka lat temu przeszedł gruntowną metamorfozę i zaniedbanego skweru dla miłośników tanich trunków stał się popularnym miejscem spotkań mieszkańców. Zabrakło jednak jednego, bardzo istotnego elementu. Mianowicie odnowiony skwer im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego po zmierzchu tonął w ciemnościach. To zmieni się już wkrótce. Zielony plac na szczecińskim Turzynie będzie miał oświetlenie.

Przez wiele lat to miejsce było nieco zaniedbane i zapomniane. Nierówne alejki, zniszczone ławki i nieciekawe towarzystwo nie zachęcało do spędzania czasu na skwerze znajdującym się między al. Bohaterów Warszawy, ul. Sikorskiego i Bema. Kilka lat temu zielony teren został gruntownie odnowiony. Wytyczono nowe alejki, ustawiono ławki i kosze na śmieci, pojawiły się liczne nasadzenia, powstał również bezpieczny plac zabaw i siłownia pod chmurką. Skwer im. Michała Doliwo-Dobrowolskiego stał się popularnym miejscem spotkań, odpoczynku i rekreacji. Rok temu pojawił się również sympatyczny akcent w postaci pomnika-ławeczki z rzeźbą patrona skweru - znanego naukowca stawianego na równi z takimi wybitnymi wynalazcami jak Alessandro Volta, Nikola Tesla czy Thomas Alva Edison.

Na zielonym placu wciąż jednak brakowało ważnego elementu. Mianowicie po zmierzchu, z powodu braku oświetlenia zapadały na nim egipskie ciemności. To ma się wkrótce zmienić. Dzięki realizacji jednego ze zwycięskich projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, na skwerze im. Doliwo-Dobrowolskiego pojawią się latarnie. Zakład Usług Komunalnych podpisał umowę z wykonawcą zadania i przekazał mu plac budowy.

- Firma PMK Elektrotechnika zamontuje tam 10 punktów oświetlenia na słupach o wysokości 4 metrów, 7 punktów w postaci słupków oświetleniowych o wysokości 60 cm, a w pobliżu kamienia pamiątkowego poświęconego patronowi skweru 2 oprawy montowane w gruncie - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta. - Oświetlona zostanie także pamiątkowa ławeczka z postacią Michała Doliwo-Dobrowolskiego.

Wykonawca będzie miał 16 tygodni na zrealizowanie prac budowlanych. Ich koszt to ponad 146 tysięcy złotych.

Sonda
Lubisz spędzać czas wolny na świeżym powietrzu?
Nowy pomnik w Szczecinie. Każdy może usiąść obok wielkiego naukowca
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany